Rákossy Balázs közleménye szerint a pályázó vállalkozások, nonprofit szervezetek és költségvetési szervek 8 és 100 millió forint közötti összegre nyújthatnak be kérelmet. A vissza nem térítendő támogatást fordíthatják a munkahelyi bölcsőde helyének kialakítására, az ellátáshoz, gondozáshoz szükséges eszközök beszerzésére, a személyi feltételek megteremtésére, képzésre, a projekt előkészítésével és menedzsmentjével kapcsolatos tevékenységekre, továbbá a munkába visszatérő kisgyermekes szülők képzésére, kompetenciafejlesztésére is.
A munkahelyi bölcsődék hozzájárulnak a kisgyermekes nők foglalkoztatásának elősegítéséhez, valamint a munka és a magánélet összehangolásának megkönnyítéséhez – írta.
A kérelmek benyújtására idén március 20-tól 2019. március 20-ig van lehetőség. Az államtitkár kitért arra: a 2014–2020 közötti fejlesztési időszakban a bölcsődei férőhelyek bővítése elsősorban a bölcsőde, a minibölcsőde és a családi bölcsőde létrehozásához felhasználható programok keretében történik.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság adatai alapján 779 családi bölcsőde, 762 bölcsőde, 40 mini bölcsőde, 6 munkahelyi bölcsőde és 133 napközbeni gyermekfelügyelet szerepel a szolgáltatói nyilvántartásban.