250 kkv örülhetett

Tíz klaszter nyert az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) Akkreditált Innovációs Klaszter pályázaton - jelentette be Barta E. Gyula, a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ (MAG) Zrt. vezérigazgatója a címet átadó rendezvényen, Budapesten.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A pályázaton a korábbinál szigorúbb feltételeket határoztak meg az Akkreditált Innovációs Klaszter cím elnyeréséhez, mégis mind a tíz induló megfelelt megfelelt az elvárásoknak. A tíz pályázóból nyolc a korábbi akkreditációját hosszabbította meg, kettő pedig először nyerte le a két évre szóló címet. A címet elnyerő tíz klaszter 315 vállalata 2010-ben mintegy 6 ezer milliárd forint árbevételt ért el, ebből 140 milliárd forint exportból származott. A tíz klaszter tagvállalatai 38 ezer munkavállalót foglalkoztattak, és a 315 tag közül 250 kis- és középvállalkozás, amelyek 136 milliárd forintot értek el 2010-ben, és exportjuk 28 milliárdot tett ki.

Barta E. Gyula elmondta: a cím elnyerésének szigorúbb feltétele szerint foglalkoztatás 25, a kkv-szempont 20, az exportorientáltság 12, az együttműködés 25, az innováció 18 pontot jelentett az értékelésen, a nyertesek a 100 pontból átlagosan 62 pontot értek el, 82 volt a legmagasabb. Megjegyezte: a kiírás szerint 50 pont feletti teljesítménnyel lehetett elnyerni a címet. (A medikai műszergyártó és szolgáltató vállalkozásokat tömörítő MediKlaszter bázisán megalakult az Első Magyar Klaszter Beszerzési Szövetség, amelyhez minden magyar, mikro- kis- és közepes vállalkozás csatlakozhat.)

Előny a pályázatoknál

Siba Ignác, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Programok (GOP) Irányító Hatóság (IH) vezetője elmondta, hogy két pályázat szól kifejezetten az akkreditált innovációs klasztereknek, az egyikben a klaszter által létrehozott projekttársaság pályázhat fejlesztésre, a másikban klasztertagok kérhetnek innovációs termékfejlesztésre vissza nem térítendő támogatást.

Ezen kívül számos gazdaságfejlesztési pályázathoz lehet többletpontot szerezni akkreditált innovációs klaszterként. 2007 óta 126 akkreditált innovációs klaszterhez köthető kutatás-fejlesztési és innovációs projekt részesült mintegy 20 milliárd forint támogatásban, 2012 és 2013. között további 12 milliárd forintos keret áll nyitva az innovációs klaszter projekttársaságok, illetve 10 milliárd forint a klasztertagok fejlesztési támogatásra. (Közös klasztert hozott létre Coreplast Műanyag Újrafeldolgozó Klaszter néven 12 magyarországi, műanyaghulladékok kezelésével foglalkozó vállalkozás; az együttműködés fő célja olyan új technológiai eljárásokat kidolgozása, amelyek segítenek abban, hogy a Magyarországon képződő műanyaghulladékok minél nagyobb hányadát sikerüljön itthon hasznosítani.)

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo