Adatszivárgási esetről a magyar vállalatok 40 százaléka számolt be a Compliance Data Systems Kft. felmérésében. Az ezernél több főt foglalkoztató vállalatok esetében szinte kivétel nélkül kezelték valamilyen módszerrel a szivárgási eseményeket, a kis és közepes nagyságú vállalatok negyed-ötöde semmilyen intézkedést nem kezdeményez.
Az elveszett céges notebookok aránya két év alatt megduplázódott, a céges telefonoké viszont csökkent. Továbbra is jelentős mértékben számoltak be hálózaton kiküldött céges adatokról, melyeknek nem, vagy csak titkosítva szabadott volna elhagyni a vállalat kapuit. A nagyvállalatok több felderített adatszivárgást megkísérlő esetről számoltak be, mint a kis és középvállalatok együttesen.
A vállalatok felénél használnak olyan mobiltelefont vagy tabletet, mely a munkavállaló tulajdonát képezheti. A tavalyi válaszokhoz hasonlóan ezen készülékek használatára leginkább a nagyvállalatoknál (75%) vezettek be valamilyen szabályzást, míg ugyanez csupán középvállalatok feléről mondható el. (Pedig a legnagyobb gond mindig házon belül van!) A válaszadó nagyvállalatok esetében nagymértékben növekedett az adatszivárgás elleni megoldás (DLP szoftver) használata, közel a felük már rendelkezik ilyen védelemmel. A kis és közepes vállalatok csak 5-10%-a használ ilyen megoldást.
A DLP megoldásokkal elsősorban a végponti (USB, CD/DVD) és az email forgalmat ellenőrzik, míg a webböngészőn, mobil eszközökön, fájlszervereken és a felhőalkalmazásokon keresztüli adatszivárgás elleni védelem elenyésző mértékben használt. Ugyanakkor a felhőalkalmazások használata jelentős mértékben (akár 50%-al is) növekedett és válaszadók csak kevesebb mint 40% zárja ki felhőszolgáltatások használatát. A magyar piacon a válaszadó nagyvállalatok körében a Symantec megoldása a piacvezető, akit a McAfee és a Websense DLP megoldásai követnek.