A felmérés rámutatott, hogy az internet-használók havonta több, mint 550 millió alkalommal kapcsolódnak veszélyes weboldalakhoz, továbbá még az olyan viszonylag biztonságos országok, mint Németország (.de), vagy az Egyesült Királyság (.uk) is több millió kockázatos kattintásért felelnek.
A cég a weboldalakhoz a vizsgálat alapján, vörös, sárga vagy zöld besorolásokat rendelt, veszélyességük alapján. A vörös besorolás kockázatos oldalakat jelöli, ezek reklámprogramokra, kémprogramokra, vírusokra, rosszindulatú kódokra, spamekre, mértéktelen felugró ablakokra, illetve az egyéb vörös oldalakkal való szoros kapcsolatra utalnak. A McAfee szerint a világ.
A zöld besorolásúak azok amelyek a vizsgálatok mindegyikén átmentek. A harmadik jelölést a sárgát azon oldalak kapták, amelyek bár biztonságosnak ítéltettek, de például rendkívül sok felugró ablakot jelenítenek meg, megnyitásuk a felhasználó jóváhagyásától függ.
A legkockázatosabb országtartományok Románia (.ro, a kockázatos oldalak aránya 5,6 százalék) és Oroszország (.ru, 4,5 százalék). Ezek adnak leggyakrabban otthont rosszindulatú kódoknak. A legkevesebb kockázatot rejtő öt országtartományból három skandináv országé: Finnország (0,10 százalék), Norvégia (.no, 0,16 százalék) és Svédország (.se, 0,21 százalék).
Az általános tartományokat illetően a leginkább az .info, végűek, azok amelyek, mintegy 7,5 százalékkal esnek a kockázatos besorolásba. A .com a második legkockázatosabb tartomány, itt az oldalak 5,5 százaléka jelent kockázatot.
A felmérés szerint .gov az egyetlen olyan rendszeresen vizsgált tartomány, amelynél a SiteAdvisor nem bukkant kockázatos oldalakra. (A .gov tartomány viszont kizárólag az Egyesült Államok kormányzati ügynökségei számára elérhető.)
Bár a .com végződés csak az ötödik legkockázatosabb a listán, általános népszerűsége nagyban befolyásolja keresési és böngészési kockázatra gyakorolt befolyását, ugyanis a vörös és sárga besorolású oldalakra történő kattintások 86,6 százaléka .com oldalakra irányul.