Oktatással védhető a human error

A Noreg Kft. egyszerű, gyors és rendkívül költséghatékony módszert javasol a hazai vállalatoknak és intézményeknek informatikai biztonsági kockázataik további csökkentésére: leggyengébb láncszem, azaz az emberi tényező megerősítését.

A számítógéppel dolgozó alkalmazottak nem ismerik jól az informatikai biztonsági szabályokat és azok be nem tartásának törvényi következményeit, viszont közvetlenül érintik őket a biztonsági intézkedések - egy informatikai biztonsági szabályzat elolvasási kötelezettsége, az internetes forgalom korlátozása, egyes weblapok letiltása, vagy a beléptetési szabályok bevezetése -, és az ok-okozati összefüggések tudatosításának hiányában ezeket frusztrációként élik meg.

Mindez elkerülhető, ha a felhasználók ismerik, megértik és alkalmazzák az informatikai szabályozásokat, és nem szükségtelennek tűnő kényszerként kezelik azokat. Ma már a vállalatok átlagosan nettó árbevételük néhány százalékát költik továbbképzésre és oktatásra, amelyből - az egyre növekvő digitalizálási kényszer világában - egyre fontosabb, hogy az informatikai biztonsági oktatásra is megfelelő figyelmet fordítsunk.

"Az informatikai biztonsági oktatásnál nincs gyorsabb, egyszerűbb és költséghatékonyabb módszer a biztonsági kockázatok csökkentésére, mivel éppen az informatikai rendszer leginkább sebezhető tényezőjét, a felhasználót erősítjük meg. A felhasználóktól ugyanis csak az kérhető számon, amiről őket előzetesen tájékoztatták, lehetőség szerint írásban rögzítették, és amit elméleti vagy gyakorlati oktatás keretében elsajátítottak; erről a vállalatonként és munkaterületenként eltérő, célzott, rendszeres szakmai oktatásról a vállalat vezetőinek kell gondoskodniuk" - mondta Dr. Kőrös Zsolt, a Noreg Kft. ügyvezető igazgatója.

Az oktatás célja a biztonsági tudatosság elérése, fenntartása és növelése minden egyes felhasználó esetében, amely csak rendszeres oktatással érhető el. Az informatikai biztonsági oktatás során a felhasználók olyan ismereteket sajátíthatnak el, amit mind a mindennapos munkavégzés, mind az otthoni számítógép használat során jól tudnak alkalmazni - elméletben és gyakorlatban egyaránt. Első lépésként egy felhasználói kézikönyvet kell összeállítani és oktatni, amely az adott vállalatra szabottan határozza meg a munkatársakra vonatkozó - informatikai biztonság szempontjából releváns - felelősségeket és követelményeket, valamint segítséget nyújt a követelmények betartásához. A vállalat igényeitől, az alkalmazottak fluktuációjától függően a biztonsági képzéseket 6 havonta, de legalább évente célszerű megtartani.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo