Figyelnek a cégek az információbiztonságra

Az elmúlt években a egyre fontosabbá vált a információbiztonság, a cégek vezetőinek kétharmada ma már úgy véli, hogy a biztonság javítja a működés hatékonyságát, míg korábban ugyanezt a technológiai és működési hatékonyság gátjaként határozták meg - mondta Bártfai Attila, az Ernst and Young szenior menedzsere szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Az Ernst and Young tizedik, nemzetközi információbiztonsági felmérésének készítésekor világszerte 50 országban 1300, ezen belül 50 magyar informatikai és biztonsági vezetőt kérdeztek meg a biztonsági kihívásokról. Arra a kérdésre, hogy a vállalatnál van-e hivatalosan informatikai biztonsági vezető, nemzetközi szinten a cégek 87 százaléka válaszolt igennel, míg Magyarországon csak 52 százaléka.

Egy másik kérdésre, miszerint az informatikai biztonság milyen mértékben integrálódik a teljes körű kockázatkezelésbe, a nemzetközi vállalatok 29 százaléka mondta azt, hogy teljes mértékben, 53 százaléka szerint részlegesen, míg 18 százaléka azt válaszolta, egyáltalán nem. A magyar cégek esetében az arányok sorrendben a következők: a válaszadók úgy vélték, a cégek 24 százaléka esetében teljes körű az integráció, 62 százalék szerint részleges, míg 14 százalék nyilatkozott úgy, hogy semmilyen kapcsolódás nincs a kettő között.

A tanulmány szerint külföldön a jogi megfelelőség a fő motiváció arra, hogy a vállalatok megteremtsék az informatikai biztonságot, míg Magyarországon az üzleti céloknak való megfelelés áll az első helyen. A jövő megítélése tekintetében a magyar vezetők 84 százaléka szerint mobil és hordozható eszközökkel kapcsolatos biztonsági problémák jelentik a legnagyobb kihívást, míg a második helyen a logika és a fizikai biztonság összekapcsolás, a harmadik helyen pedig a központi jogosultság kezelése áll.

Az elemzés szerint Magyarországon a vállalatok úgy vélik, alapvetően azért nincs a cégeknél megfelelő biztonsági infrastruktúra, mert nincs rá elegendő pénz, míg nemzetközi szinten a tapasztalat és megfelelő szakember hiányát jelölték meg első helyen a válaszadók. A magyar cégek 80 százaléka esetében például a teljes költségvetés 10 százalékát sem érik el az informatikai kiadások.

Véleményvezér

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo