Célkeresztben a nagyvállalatok

Egy átlagos DDoS támadás által okozott kár nagyjából eléri a félmillió dollárt, és ezeknek a támadásoknak a jellemző időtartama 6 és 24 óra közötti, miközben az óránkénti költsége a megtámadott cégek esetében eléri a 40.000 dollárt.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A DDoS (elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadás) manapság az egyik leggyakoribb támadási fajta a kibertérben. Ahogy az közismert, a lényege az, hogy blokkolják a cég informatikai rendszeréhez való online hozzáférést úgy, hogy túlterhelik „hamis” kérésekkel olyan módon, hogy egy időben különböző számítógépek ezrei felől érkeznek be ezek a hamis kérések, amihez persze az is szükséges, hogy a támadó megszerezze az uralmat több ezer gépből álló számítógép csoportok (botnet) felett – közölte a MagiCom-ComSec szakértői csapat.

Számos szakmai elemzés azt mutatja, hogy az ilyen jellegű szolgáltatásmegtagadást eredményező támadások száma és mérete folyamatosan növekszik. A legtöbb támadás olyan intenzív, hogy még a nagyobb szervezetek rendszereit is be tudja dönteni – írja DDoS Report-jában a Verisign (Issue 1 – 1st quarter 2015). A hivatkozott tanulmány szerint 2015 első negyedévében 7%-kal több támadás volt, mint minden egyes korábbi negyedévben 2014-ben. Legnagyobb veszélyben tipikusan az IT szolgáltatók/felhőszolgáltatók/applikációs szolgáltatók vannak, de minden szektor érintett lehet.

2015-ös DDoS trendek

A DDoS támodások folyamatosan növekvő száma mellett a legnagyobb gond az, hogy a cégek jellemzően nem képesek saját maguk tesztelésére (hiszen nem rendelkeznek több ezer gépből álló támadó hadsereggel), így nem tudnak hatékony lépéseket tenni a támadások kivédése, megelőzése illetve a károk minimalizálása érdekében.

A támadások számosságnak növekedése mellett a támadások intenzitása is egyre fokozódik: Míg pár éve az átlagos támadás intenzitás 8 Gbps körül mozgott, addig 2015-ben ennek hatvanszorosát, azaz 500 Gbps-t is el kell bírniuk a céges rendszereknek. Ez utóbbi rekordot Hong-Kongban mérték 2014-ben.

A Kaspersky Lab felmérése szerint a DDoS támadások földrajzi iránya is egy sajátos átrendeződést mutat. Korábban elsősorban az USA és Izrael volt a célkeresztben, mostanra az európai gazdálkodó szervezetek is bekerültek a kívánatos célpontok közé – lehet éppen az Ön cége lesz a következő áldozat.

Az emberi tényező az it-biztonságban
Az igazán biztonságos vállalati informatikának több a humán vonatkozása, mint gondolná az ember. Tehát nem csak a gépekre, az emberekre is figyelnünk kell. Mégpedig három szinten.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo