Célkeresztben a nagyvállalatok

Egy átlagos DDoS támadás által okozott kár nagyjából eléri a félmillió dollárt, és ezeknek a támadásoknak a jellemző időtartama 6 és 24 óra közötti, miközben az óránkénti költsége a megtámadott cégek esetében eléri a 40.000 dollárt.

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

A DDoS (elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadás) manapság az egyik leggyakoribb támadási fajta a kibertérben. Ahogy az közismert, a lényege az, hogy blokkolják a cég informatikai rendszeréhez való online hozzáférést úgy, hogy túlterhelik „hamis” kérésekkel olyan módon, hogy egy időben különböző számítógépek ezrei felől érkeznek be ezek a hamis kérések, amihez persze az is szükséges, hogy a támadó megszerezze az uralmat több ezer gépből álló számítógép csoportok (botnet) felett – közölte a MagiCom-ComSec szakértői csapat.

Számos szakmai elemzés azt mutatja, hogy az ilyen jellegű szolgáltatásmegtagadást eredményező támadások száma és mérete folyamatosan növekszik. A legtöbb támadás olyan intenzív, hogy még a nagyobb szervezetek rendszereit is be tudja dönteni – írja DDoS Report-jában a Verisign (Issue 1 – 1st quarter 2015). A hivatkozott tanulmány szerint 2015 első negyedévében 7%-kal több támadás volt, mint minden egyes korábbi negyedévben 2014-ben. Legnagyobb veszélyben tipikusan az IT szolgáltatók/felhőszolgáltatók/applikációs szolgáltatók vannak, de minden szektor érintett lehet.

2015-ös DDoS trendek

A DDoS támodások folyamatosan növekvő száma mellett a legnagyobb gond az, hogy a cégek jellemzően nem képesek saját maguk tesztelésére (hiszen nem rendelkeznek több ezer gépből álló támadó hadsereggel), így nem tudnak hatékony lépéseket tenni a támadások kivédése, megelőzése illetve a károk minimalizálása érdekében.

A támadások számosságnak növekedése mellett a támadások intenzitása is egyre fokozódik: Míg pár éve az átlagos támadás intenzitás 8 Gbps körül mozgott, addig 2015-ben ennek hatvanszorosát, azaz 500 Gbps-t is el kell bírniuk a céges rendszereknek. Ez utóbbi rekordot Hong-Kongban mérték 2014-ben.

A Kaspersky Lab felmérése szerint a DDoS támadások földrajzi iránya is egy sajátos átrendeződést mutat. Korábban elsősorban az USA és Izrael volt a célkeresztben, mostanra az európai gazdálkodó szervezetek is bekerültek a kívánatos célpontok közé – lehet éppen az Ön cége lesz a következő áldozat.

Az emberi tényező az it-biztonságban
Az igazán biztonságos vállalati informatikának több a humán vonatkozása, mint gondolná az ember. Tehát nem csak a gépekre, az emberekre is figyelnünk kell. Mégpedig három szinten.

Véleményvezér

Végleges, nem lesz Kneecap a Szigeten

Végleges, nem lesz Kneecap a Szigeten 

Kitoloncolják őket, ha mégis jönnének.
Szijjártó Péter meghívott egy homoszexuális házaspárt Budapestre

Szijjártó Péter meghívott egy homoszexuális házaspárt Budapestre 

Szijjártó Péter szerint szabad a szerelem Magyarországon.
Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda 

Pokorni Zoltán annak idején kéz levágást ígért azoknak, akik lopnak.
Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással

Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással 

Orosz-magyar közös titkosszolgálati akció?
A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo