Az interneten hallgatni arany

Az adatainkhoz akkor is hozzáférhetnek, ha a lehető legerősebb védelmet használjuk, ezért érdemes a lehető legkisebbre csökkentenünk a digitális lábnyomunkat. Mutatjuk hogyan!

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép:Pixabay

“Digitalis lábnyomot valószínűleg mindig hagyunk, így abban a pillanatban, amikor lazítunk a védelmen, máris fennáll a veszélye, hogy hozzáférnek adatainkhoz. A kiberbiztonság aranyszabálya minden bizonnyal az, hogy észben tartsuk: a hallgatás védelmet jelent. Minden elküldött üzenet védelmének hatékonysága, a címzett védelmi rendszerének hatékonyságától függ. Ha viszont nem maradhatunk csendben, tudnunk kell, hogyan maradjunk észrevétlenek az online információk tengerében” - mondta Vicente Diaz, a Kaspersky Lab Globális Kutató és Elemző csapatának vezető biztonsági kutatója. (Különösen a kisvállalkozásokra igaz, hogy lelkesek, de tudatlanok.)

A biztonsági szakértők külön telefont és laptopot használnak, amikor utaznak, nem vitatnak meg bizalmas témákat anélkül, hogy megbizonyosodnának róla: a beszélgetés mindkét oldalon megfelelően védett, és mindig figyelnek maguk körül a gyanús viselkedésekre. Az alábbiakban megismerheti a Kaspersky Lab szakembereinek biztonsági listáját.

Email

A kontextuális hirdetések azért működnek, mert alkalmazóik részletes információkkal rendelkeznek arról, hogy mi érdekli a célközönséget. Ezért van az, hogy a cégek, amelyek ilyen hirdetésekre összpontosítanak, szorosan együttműködnek a nagy email szolgáltatókkal. A postaládáink tele vannak értékes információkkal arról, hogy milyen ruhákat viselünk, hova akarunk nyaralni menni, és minden másról, aminek fontolgatjuk a megvásárlását. Az az igazság, hogy az email biztonságban nincs csupán egyetlen gyenge pont: bármi, amit egy emailben leírunk, okozhat komoly problémákat, ha nem gondoljuk végig alaposan, hogy milyen információt adunk ki és azt ki fogja látni. Biztonsági guruink a következőket ajánlják az emailezésünk megvédéséhez:

A webkamerán keresztül is megfigyelhetnek
A felhasználók 21 százaléka letakarja a webkameráját, attól tartva, hogy a számítógépén keresztül kiberkémek figyelhetik meg. Bizonyos országokban ez az arány még magasabb: a kínai válaszadók 40 százaléka használja ezt a módszert, hogy megakadályozza a kémkedést. A félelem valóban nem alaptalan, hiszen a webkamerák egyre gyakrabban válnak a kiberbűnözők eszközeivé.
A kommunikációhoz használjunk email-titkosítási szolgáltatást.

Erős jelszót használjunk a titkosításhoz – minél hosszabb, annál jobb.

Figyeljünk azokra a metaadatokra, amelyeket akkor is generálunk, ha az üzenet tartalma titkosítva van. “Küldő”, “Címzett”, “Tárgy”, és az email küldésének időpontja mind nyomon követhető.

Azonnali üzenetek

Jobb, ha nem használunk olyan szolgáltatásokat, amelyek nem rendelkeznek OTR (Off the Record Messaging) titkosítási protokollal. Az OTR lehetővé teszi számunkra, hogy saját privát kulcsot hozzunk létre, és minden kommunikációt titkosítsunk vele, mielőtt elküldenénk.

Bizonyosodjunk meg róla, hogy az általunk kedvelt csevegő program támogatja az OTR-t.

Aktiváljuk a plug-int, mielőtt elkezdenénk a beszélgetést.

Ne felejtsük el emlékeztetni azokat, akikkel beszélünk, hogy nekik is aktiválniuk kell az OTR-t “a vonal túloldalán”, máskülönben fölöslegesek a fáradozásaink.

Figyeljünk arra, hogy mit mondunk és kihez jut el az információ – az egész beszélgetést rögzíthetik.

NE HIGGYÜNK A MONDVACSINÁLT HIBAJELZÉSEKNEK!
Újabban a support csalások terjednek az interneten,a gyanútlan áldozat kap egy kéretlen e-mailt vagy telefonhívást, melyben nem létező technikai hibára figyelmeztetik, majd  borsos számlát nyújtanak be a segítségért.
Okostelefon

Az okostelefonjaink értékes információkat tartalmaznak a szokásainkról, és arról, hogy hol tartózkodunk éppen. Valószínűleg tárolja mindazokat az adatokat, amelyeket a laptopunkon vagy asztali gépünkön is tárolunk, de általában gyengébb védelemmel rendelkezik.

Ne feledkezzünk el a mobil készülékünk védelméről az utazásaink során.

Böngészés számítógépes hálózatokon keresztül

Ne engedélyezzük a sütiket és a JavaScript futtatását, és ne maradjunk bejelentkezve semmilyen felhasználói fiókban.

Kapcsoljuk ki a nem védett nyilvános internetet vagy helyi hálózatot. Használjunk helyette 3G vagy 4G kapcsolatot.

Jobb egy biztonságos fészket építeni a Tor és a VPN kombinációjával, mert bár a VPN titkosítja a forgalmunkat, nem nyújt anonimitást és a Tor-nak is megvannak a saját gyenge pontjai.

Fizikai környezet

A szakértők azt javasolják, hogy amikor úton vagyunk, használjunk egy utazós telefont és utazós laptopot, amelyeken nincsenek bizalmas információk. Ne hagyjunk semmilyen hardvert a hotelszobában felügyelet nélkül.

Egy igazi biztonsági szakértő figyel a környezetére és a gyanús körülményekre. Tisztában van a pszichológiai manipuláció módszereivel, valamint azzal, hogy miképpen oldja meg a különféle problémákat.

Véleményvezér

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo