Védelem a laptopnak: mit, hogyan?

A notebookok egyik legfőbb előnyéből, a mobilitásból ered egyik hátrányuk is: a gépeket nem csak a tulajdonos, hanem más is könnyűszerrel a hóna alá csaphatja. Míg egy vállalat számára az anyagi veszteségnél lényegesen nagyobb kárt tud okozni a gépen tárolt adatok ellopása, addig egy egyéni felhasználónál többnyire fordított a helyzet: nekik a néhány százezer forintos dologi kár is komoly érvágás.

Mégis viszonylag kevesen figyelnek arra, hogy olykor kifejezetten drágán vásárolt noteszgépüket biztonságban tudják a tolvajokkal szemben - akik a pénz, az okmányok és az ékszerek után többnyire a könnyen mozdítható, nagy értékű műszaki cikkekre utaznak - számol be a HWSW. Közkeletű mondás, hogy amit el akarnak lopni, el is lopják, de legalább az amatőröktől érdemes védeni magunkat, esetenként olyan módszerekkel, melyek valójában egy fillérünkbe sem kerülnek.

Ne hagyjuk őrizetlenül!

Álmaink noteszgépének megszerzése olykor önfeledt büszkeséggel tölt el minket, ennek mértéke ráadásul többnyire egyenesen arányos az összeg nagyságával, amit a pénztárnál kellett hagyni. Óvatosan legyünk büszkék szerzeményünkre, ne kérkedjünk vele idegenek előtt és főleg ne hangoztassuk az árát a notesznek! Ha idegenek érdeklődnek szerzeményünk iránt, ki akarják próbálni, kézbe akarják venni, legyünk résen, ismeretlennek semmi esetre se adjuk oda a gépet!

Rendkívül fontos, hogy nyilvános helyen soha ne hagyjuk őrizetlenül a notebookot, különös tekintettel a repülőterekre, (ahol más okból sem tanácsos csomagot felügyelet nélkül hagyni), pályaudvarokra, vonatokra vagy éppen az internetkávézókra! Gyanús, ha ismeretlenek készséggel ajánlkoznak, hogy őrzik a gépet, amíg mi a mosdóban vagyunk. Ne hagyjuk azt sem, hogy bármilyen módszerrel eltereljék a figyelmünket a gépről -- egy tolvaj szempillantás alatt kereket old a notebookkal, miközben azon bosszankodunk, hogy társa "véletlenül" forró kávéval öntött le minket.

Bár nem feltétlenül célravezető, de olykor a tolvajok ellen is hatékony megoldás lehet, ha a noteszgépet megkülönböztető jegyekkel ruházzuk fel. Ilyen lehet a matricázás, a speciális festés vagy a gravírozás (ha a garancia erre lehetőséget ad). Lehet, hogy egy matricával nem riasztjuk el a tolvajokat, de legalább könnyebben meg tudjuk különböztetni a gépünket a sok egyforma vagy hasonló notebook között például egy kávézóban vagy konferencián, ráadásul a matrica önkifejezésnek sem utolsó.

Zárt autóban se hagyjuk a noteszgépet (még a csomagtartóban sem), illetve utazás közben ne tegyük az ülésekre és mindig zárjuk be az ajtókat, nehogy egy piros lámpánál óvatlanul kikapják mellőlünk.

Véleményvezér

A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében

A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében 

Szomorú társadalmi látlelet.
A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo