Rivális vállalatok állhatnak a támadások mögött

A DDoS támadáson átesett vállalkozások 43%-a feltételezi azt, hogy valójában rivális cégek állhatnak a támadások mögött. A Kaspersky Lab és a B2B International kutatóintézettel végzett közös kutatás eredménye azt mutatja, hogy a vállalkozások úgy vélik, hogy többnyire a versenytársak állnak bizonyos támadások mögött, mintsem a bűnözők - olvasható a Kaspersky Lab közleményében.

A Kaspersky Lab tavalyi „IT Biztonsági Kockázat” című tanulmánya kimutatta, hogy a vállalati DDoS támadások fő okaként az ipari szabotázst jelölték meg gyakrabban, mint a politikai összeesküvést vagy a személyes bosszút. Minden ötödik válaszadó hibáztatott külföldi kormányokat és/vagy titkosszolgálati szerveket, ill. szintén minden ötödik áldozat gondolja, hogy egykori munkavállalója állhat a támadások mögött.

Kép: Pixabay

A tanulmány globális összegzése során kiderült, hogy az ázsiai áldozatok több, mint fele (53%) a versenytársakat teszi felelőssé a támadásokért, 28%-a a külföldi kormányokat, míg személyes bosszút a megkérdezettek 33%-a gyanít. A nyugat-európai cégek 37%-a gondolja, hogy versenytárs kérése indították a támadásokat és 17%-a hibáztatja ugyanezért a külföldi kormányokat.

Ne adjuk meg bárhol az adatainkat
Mindannyian hallottunk már internetes csalásokról, rosszabb esetben áldozatául is estünk már. Mivel egyre több dolgot intézünk online, ezen csalások száma is folyamatosan növekszik. De mit tehet ennek elkerülésért az internetező, és mit tehet a weboldal tulajdonosa?
A vállalkozások méreteiben is tapasztaltak eltérést: a nagyvállalatok csupán 36%-a hibáztatja a versenytársat egy esetleges támadásért, míg a KKV szektorban ez a szám majdnem eléri az 50%-ot (48%). Ezzel szemben a multinacionális vállalatok válaszadói nagyobb felelősséget látnak a korábbi alkalmazottak és a külföldi kormányok közreműködésében.

"Természetes, hogy a vállalkozások úgy érzik, hogy az informatikai rendszereik és adataik ostrom alatt állnak minden felületen." – mondja Kirill Ilganaev, a Kaspersky Lab „DDoS védelem” részlegnek vezetője. "A DDoS támadások egyre gyakoribbak és bénítóak, emiatt sokan gyanítják, hogy a versenytársaik kérésére indultak a támadások a cégük ellen annak érdekében, hogy ellopják az ügyfeleket és ellehetetlenítsék a konkurens cég szolgáltatásait. Épp ezért rendkívül fontos, hogy a vállalkozások informatikai rendszere védett és áthatolhatatlan legyen."

A vállalkozásoknak teljes körű védelemre van szükségük, hogy eredményesen védjék magukat a DDoS támadásoktól. A Kaspersky DDoS Protection integrált megoldást kínál a nagyvállalatok számára. Bővebb információt itt talál.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo