PC-t és okostévét vesznek a kkv-k

A hazai kkv-k többsége nem tervezi lecserélni informatikai eszközeit idén. Akik azonban fejlesztésben gondolkodnak, elsősorban asztali számítógépet, laptopot és monitort, valamint a cég hatékony működését segítő szoftvereket terveznek vásárolni és minden tizedik cég okostévét is vesz – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból.

Kép:PP archív

A K&H kkv bizalmi index tíz éves történetében szinte mindig informatikai fejlesztésekre készült a legtöbb cég, akárcsak a legutóbbi felméréskor is. Az eredmények azt mutatják, hogy a vállalkozások nagy része nem változtat a jelenlegi eszközállományán. „A vállalatok többsége (57%) nem készül sem cserére, sem bővítésre, így a már meglévő informatikai eszközökkel kíván dolgozni idén is.

Nem költenek többet

Minden harmadik vállalat tervez azonban valamilyen változtatást vagy új vásárlást, közülük legnagyobb arányban azok a cégek vannak, amelyek idén lecserélik a meglévő eszközöket, és új gépekkel fognak dolgozni (13%). Minden kilencedik kkv új beszerzést és a mostani számítógépek cseréjét is tervezi, míg a cégek 9 százaléka a már meglévő eszközök mellé fog újakat vásárolni idén” – részletezte az eredményeket Kovács Viktor Zoltán, a K&H kkv marketing főosztály vezetője.

A sufnituning idén már nem elég
Szomorú képet festenek a felmérések a magyar kkv-k digitális biztonságérzetéről. Miközben a hackerek egyre gyakrabban támadják a kisebb cégeket, a magyar kkv-k többsége továbbra is saját megoldásokkal próbál védekezni a profi bűnözők ellen. Idén viszont ez már nem lesz elég.
A cserére, bővítésre fordítandó összeg igen eltérő képet mutat a nyilatkoztak alapján. A vállalkozások nagyobb része (41%) várhatóan a tavalyi költségkeretet szánja idén is az ilyen jellegű beszerzésekre, míg szinte azonos arányban válaszolták a cégvezetők, hogy többet vagy éppenséggel kevesebbet fognak költeni IT fejlesztésekre idén (21% és 20%).

Tarol a PC

Azon kkv-k körében, amelyek idén informatikai fejlesztést vagy eszközvásárlást terveznek, egyértelműen a számítógépek és azok különböző tartozékai az elsődleges beszerzési célok. Legnagyobb arányban asztali számítógépet és laptopot terveznek vásárolni (41% és 32%), míg közel minden negyedik vállalkozás (23%) csak a monitorokat szándékszik lecserélni idén. A szoftvereket tekintve leginkább a speciális igényt kielégítő programok – mint például kiadványtervező – beszerzésére készülnek a legtöbben (20%), amelyet az irodai és az ügyviteli szoftverek követnek. Meglepő módon okos televízióra is szükség van tízből egy kkv-nál.

Milliárdos bírsággal játszanak a cégek
Annak ellenére, hogy az elmúlt évben az Európai Unió új adatvédelmi rendeletével érintett vállalatok csaknem fele kapott az ügyfeleitől adattörlési kérelmeket, 41 százalékuk azonban még nem alakította ki a megfelelő törlési és dokumentációs eljárásokat és nekik a mulasztás akár 20 millió euróba is kerülhet a moratórium lejárta után.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo