Övön alulit kapott a Microsoft

Az IBM magán-, üzleti-, közszolgálati-, oktatási felhasználók - számára ingyenesen elérhetővé tette legújabb fejlesztésű IBM Lotus Symphony elnevezésű, vállalati igényeknek is megfelelő szoftvercsomagját.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A szoftvercsomagt egyaránt tartalmaz szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt és prezentáció-tervezőt. A szövegszerkesztőből közvetlenül PDF dokumentum is létrehozható. A Symphony mind Linux, mind Windows operációs rendszeren fut. Kezeli a Microsoft Office és az egyre nagyobb jelentősséggel bíró, nyílt szabványon alapuló Open Document Format fájlformátumokat, így gördülékennyé teszi az együttműködést és az információk cseréjét.



Az ODF alkalmazása megszabadítja a felhasználókat attól a gondtól, hogy a jövőben szükségtelenül fizessenek licenszdíjakat, vagy jogdíjakat csak azért, mert olyan szoftverre lenne szükségük, amely addigra már elavult és kevesek által használt fájlformátumokat is képes kezelni.

Rehus Péter, az IBM Magyarország szoftver üzletágának igazgatója elmondta, hogy a Symphony csomag egyik, vállalati környezetben kiemelkedően fontos tulajdonsága, hogy a szabványos ki- és bemeneti formátumoknak köszönhetően könnyen integrálható saját egyedi alkalmazásokkal, vagy vállalatirányítási rendszerekkel. A felhasználókat nem lehet a végtelenségig kalitkába zárni a piaci verseny fokozott hatékonyságot, magas szintű együttműködést és innovációs teljesítményt követel meg, amelyhez szabványos, könnyen testre szabható, rugalmas szoftverekre van szükség- fogalmazott Rehus Péter.Adok-kapok harc az irodai szoftverpiacon

A Symphony elemeinek elődeit részben még a Lotus Development kezdte forgalmazni 1983-ban, egészen addig, amíg a céget a piaci versenyben a Microsoft összeroppantotta. Az IBM, amely 1995-ben vásárolta fel a Lotust, eddig a Linux ingyenes kezelőrendszerrel próbált borsot törni a redmondi óriás orra alá. Az IBM most úgy látja, ideje továbblépni és a szoftverpiac más szegmenseiben is folytatni kívánja taktikáját.

Az IBM az ingyenes hadjárattól azt is reméli, hogy nemzetközileg elfogadottá válik az Open Document Format szabvány, amely viszont "nem szeret" együttműködni a Microsoft termékeivel. Az ODF-szabvánnyal az IBM célja annak elérése, hogy az egyes dokumentumokat ne csak egy, hanem sokféle alkalmazói program képes legyen olvasni.

A Symphony a nyílt forráskódú Open Office programcsomagra épül, amely ugyancsak az alapja a Sun Microsystems Star Office csomagjának, valamint a Google asztali alkalmazáscsomagjának.

Steve Mills, az IBM szoftverfejlesztési főnöke elmondta: az ingyenes programcsomagból ugyan nem lesz haszna a cégnek, de több nagyvállalat remélhetőleg a költség nélküli alkalmazásokat választja majd a drága Microsoft-programok helyett, és a felszabaduló forrásokból más IBM-fejlesztéseket vásárolnak.

A szoftvercsomag letölthető erről a linkről.

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo