A nők egyre nagyobb arányban jelennek meg az internetezők között a világon csakúgy, mint hazánkban, olyannyira, hogy a női internetezők várhatóan hamarosan többségbe is kerülnek férfitársaikkal szemben - áll a szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményben. Ennek megfelelően a Sanoma Budapest a közelmúltban elindította B2B portálját, hogy betekintést nyújtson a női internetezők világába, és átfogó információval lássa el a kommunikációjukkal nőket célzó hirdetőket.
A honlapon részletes adatok olvashatóak többek között arról, hogy hol és milyen céllal használják a nők leggyakrabban az internetet, mikor böngésznek legintenzívebben, mely korcsoport az, amelyik legszívesebben szörföl a neten. Megismerhető maga az internetező nő is: mi jellemző a márkahasználatára, az életminőségére, szokott-e utazni, mely kampányokra kattint rá leginkább. A hazai adatok mellett a honlap rendszeresen frissülő külföldi kitekintést is nyújt.
"A kutatási adatok azt mutatják, hogy a hazai internetezők táborában bár ma még 2-3 százalékkal több a férfi, ám úgy tűnik, hogy a nemek aránya néhány éven belül ki fog egyenlítődni, majd át fog billenni a női többség oldalára" - írja a közleményben Varga Károly, a Medián Webaudit projektigazgatója.
A Medián WebProfile statisztikai adatai szerint a jelenleg legtöbbet internetező nők 59 százaléka 35 év alatti, valamint az újonnan belépő internetezők között is magasabb a nők aránya. Azok a nők, akik internetet használnak, egyre rendszeresebben teszik mindezt, és bővül azon nők köre is, akik több időt töltenek a világhálón, és több weboldalt néznek meg, vagyis intenzitásukban férfitársaik elé kerülnek. Mindezekből a hazai internethasználat várható női többségére következtethetünk. (A hazai népesség 56 százaléka ma még digitálisan írástudatlan, de a cégek informatizálásának tekintetében is elmaradottnak számít hazánk.)