2004. februárjában digitális alapkőletétellel elindult Közháló, az utóbbi évek legnagyobb, kormányzat által támogatott informatikai infrastruktúra-fejlesztési programja. Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter 2005. április 21-én ünnepélyes sajtótájékoztató keretében átadta a 6000. Közháló-végpontot, amely a mezőfalvai Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Intézményben került kiépítésre. Az ünnepélyes átadáson részt vett Varga László, Mezőfalva polgármestere és a végpontot kiépítő cégek - az Euroweb Internet Szolgáltató Rt., a Hewlett-Packard Magyarország Kft., a INVITEL Távközlési Szolgáltató Rt., az LNX Hálózatintegrációs Rt., valamint a Synergon Informatika Rt. - képviselői is.
A mezőfalvi általános iskola a II. világháború előtt egyházi iskola volt. 1949-ben az államosítás után vette fel a Petőfi Sándor Általános Iskola nevet. Azóta is folyamatosan fejlődik, jelenleg 23 osztályban 497 tanulója van.
Az intézmény 2003-ban a Fejér megyei Regionális KHT pályázatán támogatást nyert egy tájház kialakítására, valamint honfoglaláskori életmódtábor megvalósítására.
Közhálóról
A Közháló egy az egész országot behálózó informatikai alapközmű, amely néhány éven belül valamennyi, a kormányzati informatikába nem tartozó helyi közigazgatási szerv, közintézmény, iskola, valamint a közfeladatokat ellátó egyéb szervezet, továbbá a civil szervezetek számára biztosítja a szélessávú hozzáférést a világhálóhoz.
A Közháló hozzáférhetővé teszi az internetes szolgáltatásokat és információkat, csökkenti az állampolgárok és az igazgatási szervek közti távolságot, átláthatóbbá teszi a közigazgatás és államigazgatás működését. A Közháló segítségével az ország csaknem valamennyi településén elérhetővé válnak az eGazdaság és az eKereskedelem csatornái, felgyorsul az információs társadalom megteremtésének folyamata.
Ahol eddig telefon sem volt
A fentiek mellett a Közháló fontos feladata az eMagyarország program keretében létesülő eMagyarország pontok (számítógépes információs pont) megvalósításának támogatása. A program megvalósulása érdekében az IHM pályázatok és egyedi megállapodások révén támogatja azokat a szervezeteket és intézményeket - könyvtárakat, közművelődési intézményeket, teleházakat, önkormányzatokat, egyházi intézményeket, kórházakat, szanatóriumokat, az idősek otthonait, klubjait, alapítványokat - amelyek vállalták meglévő internet-hozzáférési helyeik eMagyarország pontként való üzemeltetését, vagy új közösségi internet-hozzáférést szolgáltató eMagyarország pontok létrehozását. A program - a kistelepülések speciális helyzetére való tekintettel - lehetővé tette az internetszolgáltatás összekapcsolását más közellátási feladatokkal.
A Közháló Program területi és társadalmi hovatartozás nélkül megadja az állampolgároknak a szélessávú internethez való hozzáférés lehetőségét, amely lehetőséget teremt a tudásalapú társadalomba való bekapcsolódásra. 2005 szeptemberéig 500 olyan településen épül ki végpont, ahol eddig vezetékes telefon sem volt.