A konferenciasorozat magyarországi állomásán a szakértő előadók a vállalatok, cégek informatikai és kommunikációs biztonságáról, rendszerfelépítésekről tartottak előadásokat. A sajtótájékoztatón elsőként Dénes György, a nemzetközileg bejegyzett informatikai tanácsadó és rendszerellenőr beszélt az információ biztonságáról, a vállalatok rendszerét veszélyeztető dolgokról, a biztonsági helyzet felméréséről, szabályozásáról illetve annak tervezéséről. A biztonság tekintetében elsődleges dolog, hogy a megfelelő információ a rendelkezésre álljon - mondta Dénes György. A veszélyeknél kiemelte, hogy az elhárításra fordított költségek ne haladják meg a károkozás (leendő, várható) összegét. Majd hozzátette, hogy a biztonságos rendszerek megteremtése során nagyon fontos, hogy a nemzetközi szabványokat figyelembe kell venni, valamint a speciális egyedi audit tesztek, biztonsági nyomozás sokat segíthet, akárcsak a katasztrófa esetére kialakított pontos terv is.
A következő szakember Darvas Benjamin volt, aki a HP ProCurve Networking üzletág vezetője. Darvas Benjamin tovább elemezte a rendszerek hibáit, felépítését, valamint megemlítette, hogy a cégek rendszereit ért támadások 80 százaléka nem is külső, hanem belső támadás. A társaságok nagy része kizárólag a külső fenyegetettség ellen épít ki védelmi eszközöket.
Az Adaptív EDGE hálózati architektum alkalmazása esetén nem egy központi részbe integrálják a biztonsági rendszereket. A felhasználókat a rendszer peremére helyezik, itt születnek gyakorlatilag a döntések. Ennek a kialakítású hálózatnak a nagy előnye, hogy lineárisan bővíthető, egy feltétele van csupán, hogy egy helyről kell irányítani a menedzsmentet.
Peter Stremus már a globális IT biztonságról illetve biztonságos rendszerekről beszélt. Peter Stremus az ISS európai, közel-keleti és afrikai országokért felelős marketing alelnöke. Az IBM adataival szemléltette a napjaink biztonsági követelményeit. Röviden úgy fogalmazott, hogy a rosszfiúkat kizárni, a jó fiúkat viszont beengedni. Természetesen a biztonsági intézkedések csak akkor teljesülnek tökéletesen, ha minden feltételt biztosítottak - mondta. Azonban kiderült, hogy jelenleg a világban nagyon magasak a biztonságra fordított költségek, az eredmények viszont aggasztóan alacsonyak.
Elekes Attila az IBM magyarországi képviseletének munkatársa az IT biztonsági tendenciákról és megoldásokról tartotta előadását. Három fő alappillért a megfelelősségi követelményeket, a privilégizált jogú felhasználói tevékenységet és a SOA architektúrák biztonsági problémáit elemezte. Ám kiemelte még, hogy a mai gyorsan változó üzleti világban borzasztóan fontos, hogy az IT szakember és az üzleti világ által képviselt nézőpont egyre közeledjen egymáshoz. Az új üzleti modellnek már szoros kapcsolatot kell biztosítania a két oldal között. Ezeket a feladatokat úgy kell megoldani, hogy eközben a költségek csökkentését a szolgáltatások színvonalának, rugalmasságának csökkenése nélkül lehessen megoldani.
Az informatikai és kommunikációs biztonsággal (IT) foglalkozó osztrák alapítású phion Information Technologies egy fiókvállalatot is létrehoz magyarországi tevékenységének támogatására és kiszélesítésére - mondta Klaus Gheri, a cég társalapítója és fejlesztési igazgatója. Hozzátette: a cég hét évvel ezelőtti alapítása óta minden gazdasági évben több mint 60 százalékkal növeli forgalmát. A több mint 400 közepes és nagyvállalati ügyféllel rendelkező phion kezdetben a Magyarországon már jelen lévő Kapsch BusinessComon keresztül lép az itteni piacra, s azt reméli, hogy rövid időn belül ügyfele lesz néhány, később referenciaként is bemutatható nagyvállalat.
A phiont hét évvel ezelőtt Innsbruckban alapították, s elsősorban közepes és nagyvállatoknak, bankoknak, egészségügyi, oktatási és közigazgatási, valamint katonai intézményeknek, illetve a gazdasági szektornak nyújt internet alapú kommunikációs és biztonsági szolgáltatásokat.
Forrás: Piac&Profit, MTI