Dél-Afrika után Bulgária az első európai ország, ahol a Mastercard ezt az innovatív technológiát tesztelte. A résztvevőket arra kérték, hogy osszák meg tapasztalataikat a technológiáról, és arról, mennyire volt könnyű a használata:
- 93%-a kényelmesebbnek találta a biometrikus kártya használatát a hagyományos PIN kódos fizetéshez képest
- 95%-a ezt a technológiát biztonságosabbnak találta, mint a sima chipes kártyát
- ha elérhető lenne, a résztvevők több mint 90%-a nagy valószínűséggel hozzáadná a biometrikus funkciót jelenlegi kártyájához
Az eredmények arra is rámutattak, hogy ezt az új kártyatípust szupermarketekben, éttermekben és kávézókban, kiskereskedéseknél, valamint benzinkutaknál használnák leggyakrabban. A megkérdezettek nagy többsége a biometrikus kártyát az egyérintéses funkcióval is szívesen használná.
„Az UniCredit Bulbank vezető bankként tartják számon az innovációk területén is, ezt most újra bebizonyítottuk azzal, hogy Európa első bankjaként teszteltük a biometrikus kártyákat. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy felhasználóinknak innovatív, kényelmes, ugyanakkor biztonságos fizetési megoldásokat nyújtsunk. Ennek köszönhető az, hogy a Mastercard minket választott partnerének a projekt során A biometria, mint az azonosítás egyik formája, nem csak pénzügyi szektorban, de az élet összes területén jelentős hatással bír” - mondta Levon Hampartzoumian, az UniCredit Bulbank vezérigazgatója, és igazgatótanácsának elnöke.
Hogyan működik
A kártyabirtokosnak regisztrálnia kell a saját pénzintézeténél, ahol az ujjlenyomatát a regisztráció során egy titkosított digitális sablonná konvertálják át, melyet a kártyán tárolnak. Ezt követően a kártya a világ bármely EMV típusú termináljánál használható lesz.