Az IDC előrejelzése szerint 2010-re a munkaállomások 12%-a virtuális PC felépítésű lesz. A NEC hazai hivatalos képviselője, a Szinva Net Kft. jelentős értékesítési eredményeket vár a VPCC hazai megjelenésétől 3 éven belül, hiszen a virtuális PC megoldás iránt itthon már élénk érdeklődés mutatkozik az oktatási, a kormányzati, az egészségügyi, a banki és a munkaügyi szektorból.
Miért "virtuális" a PC?
A "virtuális PC" kategóriába sorolt megoldások lényege, hogy a számítógépes erőforrásokat egy nagyteljesítményű központi szerver nyújtja, amelyhez hálózaton (vezetékes vagy vezeték-nélküli interneten, illetve helyi hálózaton) keresztül egy minimális kiépítettségű eszközzel (ún. "újgenerációs vékony kliens"-sel) csatlakoznak a felhasználók. A hardveres erőforrásokat, az operációs rendszert, valamint az alkalmazásokat úgy biztosítja a központi szerver, hogy minden egyes felhasználó egymástól elkülönítetten, a saját rendszer-környezetében dolgozhat. A korábban megszokott operációs rendszert és az alkalmazásokat így bárhonnan elérhetik az arra jogosított felhasználók.
Az eddig elterjedt megoldások kép- és hangminősége elmaradt a hagyományos számítógépek által nyújtott minőségtől, a NEC egyedülálló multimédiás képességekkel felruházott Virtuális PC Centere többek között ezen a területen hozott áttörést. A rendszer kivételesen jó minőségű képmegjelenítést és hangátvitelt tesz lehetővé (alkalmazásával videokonferencia is szervezhető), ezzel új felhasználási területeket is megnyit a virtuális PC-k felhasználói számára - például az oktatásban, az egészségügyben, a bank és biztosítási szektorban.
Adat-biztonság
A NEC legújabb fejlesztésében, ha a VPC legalább 2 központi virtuális szerverrel működik, akkor hiba esetén - a duplikáció eredményeként - a rendszer automatikusan átvált a szabad kapacitással rendelkező szegmensbe.
Mivel a felhasználók a rendszergazda által beállított szoftverhasználati és adatkezelési jogosításokkal rendelkeznek, mindenki csak a számára engedélyezett alkalmazásokhoz és adatokhoz férhet hozzá. A központi szerveren tárolt dokumentumok és adatok biztonsága garantált, ugyanis ezek az újgenerációs vékony kliens eszközök nem rendelkeznek adattárolóval.
Gazdaságosság
A jelenleg használatos vékony kliens architektúrájú hálózatokhoz képest a NEC VPCC beszerzési költségei mintegy 30%-kal kedvezőbbek, hároméves ciklusra számított üzemeltetési költségei pedig több mint 15%-kal alacsonyabbak. A hagyományos PC-khez viszonyítva 3 év alatt közel 40%-kal kevesebb kiadással kell számolni a beruházónak, ha a NEC VPCC rendszere mellett dönt. Ugyanakkor a hagyományos asztali PC-k 3-4 éves avulási idejével szemben a NEC eszközei 6-7 évig is vezető technológiának számítanak.
A gazdaságosabb üzemeltetési költségekből származó közvetlen előnyök már a második évben érezhetők. A több-telephelyes nagyvállalatoknál a kiadás-csökkentés tovább fokozható, mivel a központi szerverek menedzselését egyetlen rendszergazda is képes elvégezni.
Az IDC kimutatása szerint a virtuális PC-k piaca évente több mint 22%-kal növekszik, 2010-re a munkaállomások mintegy 12%-a ilyen felépítésű lesz. A NEC fejlesztőinek, gazdasági vezetőinek és marketingszakértőinek meggyőződése, hogy a japán világcég most bemutatott VPCC-megoldásával jelentősen növelni fogják piaci részesedésüket.