Könnyű célpontok a nyaralók

A Kaspersky Lab kutatása megállapította, hogy a nyaralók és az üzleti úton lévők egyaránt sok online pénzügyi műveletet végeznek külföldön, komoly kockázatnak téve ki magukat olyan helyzetekben, amikor nincsenek kellőképpen védve.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az utazók 45 százaléka pénze elvesztését tekinti a külföldön rá leselkedő három legnagyobb veszély egyikének, míg a hitelkártya-csalástól a válaszadók 35 százaléka tart. Ezek az aggodalmak nagyon is megalapozottak: a kutatás ugyancsak megállapította, hogy a felmérésben résztvevők  22 százaléka szenvedett el pénzveszteséget utazása során, míg 8 százalékuk lett kártyacsalás áldozata, miközben külföldön tartózkodott.

Érdekes módon kevesebben aggódnak eszközeik megfertőződése (11 százalék) és az online csalások (20 százalék) miatt, ami ellentmond annak a ténynek, hogy 18 százalékuk vált kiberbűncselekmény áldozatául külföldi utazása során.

Kép:Pexels.com

Egyáltalán nem meglepő, hogy az utazók a hackerek célpontjává válnak. 82 százalékuk használ külföldön nyilvános Wi-Fi hálózatokat, amelyeknek a forgalmát a kiberbűnözők egyszerűen lehallgathatják, 61 százalékuk intézi banki ügyeit online és 55 százalékuk vásárol az interneten. Megfelelő védelem nélkül ez a viselkedés szükségtelen veszélyeknek teszi ki a felhasználókat – és a pénzüket –, azonban csupán a válaszadók 34 százaléka használ biztonságos VPN kapcsolatot, amikor egy nyilvános Wi-Fi hálózaton keresztül internetezik, 18 százalékuk pedig semmit sem tesz a saját védelme érdekében.

Így intézzük a céges pénzügyeket okostelefonon
Eljárt az idő a laptopos vagy számítógépes bankolás felett, hiszen a céges pénzügyeket is intézhetjük már az okostelefonunkon is. A banki felületek meglepően ügyesen igazodnak a mobiltelefonunk kijelzőméretéhez és az érintéses műveletekhez.
“Az internetnek köszönhetően manapság nyaralás és üzleti utazás közben is könnyen kapcsolatban maradhatunk. Ez a képesség csodálatos és izgalmas lehetőségeket kínál, azonban komoly veszélyeknek is kitesz minket, ha nem vagyunk elég óvatosak. Túlságosan is egyszerű külföldön az internetre kapcsolódni egy nem biztonságos Wi-Fi hálózaton keresztül, és a szokásos módon bankolni és vásárolni online, figyelmen kívül hagyva az esetleges negatív következményeket. Arra kérjük a nyaralókat, hogy ügyeljenek jobban a biztonságra, kétszer is gondolják meg, hogy külföldön milyen online tevékenységeket végeznek, és gondoskodjanak pénzük védelméről.” – mondta David Emm, a Kaspersky Lab vezető biztonsági kutatója.

A pénzvesztés elkerülése érdekében erősen ajánlott külföldön a biztonságtudatos viselkedés. Soha ne tévesszük szem elől a bankkártyáinkat, csak biztonságos VPN kapcsolaton keresztül internetezzünk, és használjunk egy hatékony védelmi szolgáltatást.

Miért nem halnak ki a régi technológiák?
Állandó piaci rés, ami kiaknázható vagy múló hóbort a tech-nosztalgia? Meg vagyunk róla győződve, hogy az új technológiák kiváltják és megszüntetik a régieket. De ez nem minden esetben van így. A zenei antikváriumokban jól megy a bakelitlemezek forgalma. Nemcsak Budapesten, hanem világszerte. És nemcsak ez az egyetlen régi technológia, ami divatját éli manapság.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo