Az Európai Bizottság társfinanszírozásával létrejött európai konzorcium felgyorsítja az NFC, azaz a közeli rádiófrekvenciás kommunikációs alkalmazások (Near Field Communication) fejlesztését, illetve az ilyen mobiltelefonos alkalmazások telepítését és használatát. Az Európai Bizottság "Az információs társadalom technológiái" programja (IST, Information Society Technologies) által társfinanszírozott StoLPaN projekt (Store Logistics and Payment with NFC - logisztika és fizetés NFC technológiával) célja, hogy az NFC-re alapuló mobiltelefonos szolgáltatások fejlesztéséhez nyílt üzleti és műszaki keretrendszereket dolgozzon ki. Ezek a keretrendszerek egyszerűbbé teszik az NFC-re felkészített mobil alkalmazások telepítését, függetlenül a telefon típusától és az igényelt szolgáltatás jellegétől.
Az európai konzorcium tagjai a Motorola, az NXP Semiconductors, az Auto-ID-Lab St. Gallen, a Banca Popolare di Vicenza, a Bull, a Baker&McKenzie, a Consorzio Triveneto S.P.A., a Consult Hyperion, a Deloitte, a Fornax, a Libri, a Safepay Systems, a Sun Microsystems, a T-Systems, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Budapesti Műszaki Főiskola Neumann János Informatikai Kara.
Bizonyos területeken, többek között kártyás fizetésnél és tömegközlekedési jegyek eladásánál egyre gyakrabban használnak fizikai kapcsolódást nem igénylő alkalmazásokat akkor, ha a tranzakcióban résztvevő fizikai kapcsolódást nem igénylő gépeket elegendő csak kis távolságra közelíteni egymáshoz. Mindez előrevetíti, hogy a mobiltelefon funkciói hamarosan kiegészülnek a készpénzes és kártyás fizetés lehetőségeivel. Dinamikusan terjednek az érintkezés nélküli szolgáltatások. Londonban például hamarosan bevezetik a kontaktus nélküli készpénz-helyettesítő kártyákat és terminálokat.
A világszerte végzett tesztek alapján a fogyasztók kedvelik, hogy az NFC-nek köszönhetően mobiltelefonjukról egyszerűen és gyorsan tudnak fizetni, információt cserélni és egyéb szolgáltatásokat igénybe venni. A keretrendszer a már piacon lévő érintkezés nélküli szolgáltatások egyesítésével a mobilpiacon való alkalmazást segíti. A kutatás folyamán olyan keret-alkalmazást alakítanak ki a projekt résztvevői, amelyek számos érintkezés nélküli alkalmazás futtatását egységes felületen teszi lehetővé. Ilyen alkalmazás például a fizetés, a beléptető rendszerek használata, a jegyeladás, a vásárlói hűségpontok és kedvezmények nyilvántartása. A kontaktus nélküli technológia egy másik alkalmazási területével, a logisztikával is foglalkozik a projekt. A termékek érintkezés nélküli címkézésével a vonalkódhoz képest új perspektívák nyílnak meg.