Az aláírók közé multinacionális vállalatok és az európai kis- és középvállalkozások (kkv-k) is tartoznak a legkülönböző ágazatokban, többek között az informatika, a távközlés, az egészségügy, a banki szolgáltatások, a gépjárműipar és a repüléstechnika területén.
A paktum támogatja az ipari szerepelők arra vonatkozó önkéntes kötelezettségvállalását, hogy a jogszabály hatálybalépése előtt megkezdik a mesterséges intelligenciáról szóló jogszabály elveinek alkalmazását, és fokozzák a mesterséges intelligenciával foglalkozó uniós hivatal és valamennyi érdekelt fél, köztük az ipar, a civil társadalom és a tudományos élet közötti együttműködést.
A mesterséges intelligenciáról szóló uniós paktum önkéntes vállalásai arra szólítják fel a részt vevő vállalatokat, hogy kötelezzék el magukat legalább három alapvető intézkedés mellett.
Ezek között szerepel a mesterséges intelligencia szervezeten belüli elterjedésének előmozdítása és a mesterséges intelligenciáról szóló jogszabálynak való jövőbeni megfelelés.
A nagy kockázatú mesterséges intelligencia-rendszerek feltérképezése, valamint a mesterséges intelligenciával kapcsolatos jártasság és tudatosság előmozdítása a személyzet körében, illetve az etikus és felelős fejlesztés biztosítása.
Ezen kötelezettségvállalások mellett az aláírók több mint fele vállalta, hogy további vállalásokat tesz: többek között biztosítja az emberi felügyeletet, csökkenti a kockázatokat, és átlátható módon címkézi a mesterséges intelligencián alapuló tartalmak bizonyos típusait.