Az elavult folyamatok hátráltatják a dolgozókat

A munkavállalók 82 százaléka gondolja úgy, hogy az elavult munkahelyi gyakorlatok visszafogják őket. A Ricoh Europe által kiadott tanulmány rávilágít arra, hogy az európai vállalatok számára kihívást jelent lépést tartani a technológia generálta változásokkal.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A felmérés szerint az alkalmazottak jelentős hányada, 82 százaléka érzi úgy, hogy a munkamódszereik elavultak, és hátráltatják őket abban, hogy a lehető leghatékonyabbak legyenek. Ez a jövőben hatással lesz a bevétel és profit növelési képességeikre és az ügyfelek igényeinek hatékony kielégítésére.

Nem biztos, hogy meg tudunk felelni a technológiai kihívásoknak - Kép: SXC

A válaszadók szerint a megoldás túlmutat az új technológiák és az együttműködést segítő eszközök bevezetésén. A dolgozók mindössze egy százaléka preferálta az együttműködést segítő eszközöket, és csak négy százalékuk gondolta úgy, hogy a legújabb technológiák nagyobb arányú bevezetése lenne a leginkább pozitív hatással a munkafolyamatokra. Ezek helyett a munkavállalók szerint a munkamódszerek rendszeres átvizsgálása és a nagyobb mértékű vezetői szponzoráció jelentheti a megoldást az üzletileg kritikus dokumentum folyamatok javítására.

A felmérés arra is rámutat, hogy jelentős különbség van aközött, ahogy a vezetők látják, és ahogy a munkavállalók a valóságban megtapasztalják ezeket a folyamatokat. A megkérdezett C szintű vezetők 90 százaléka szerint a dolgozók véleményét rendszeresen kikérik, és megfelelő tréningeket tartanak az új hardverek és szoftverek bevezetése kapcsán. Ehhez képest a dolgozóknak mindössze 77 százaléka gondolja úgy, hogy a véleményüket kikérik egy új technológia bevezetése előtt, és csak 76 százalékuk érzi úgy, hogy megkapják a megfelelő képzéseket.

“Minden vállalat motorját a dolgozók jelentik, akik világosan kifejezték arra vonatkozó igényüket, hogy a menedzsment jobban figyeljen azokra a dokumentum folyamatokra, amelyek a napi munkájukat támogatják. A jövőben az üzleti vezetők tisztában lesznek a változás menedzsment folyamatok fontosságával az új munkamódszerek bevezetésekor, de úgy tűnik, hogy sok európai vállalatnál ez a folyamat nem megy végbe.

Az avítt jogrendszerek akadályozzák a technológiai lehetőségek kihasználását
A back office-ra vonatkozó elavult jogrendszerek az európai vállalatok 79%-át akadályozzák meg abban, hogy korszerűsítsék üzletileg kritikus dokumentum folyamataikat – mutat rá a Ricoh Europe legfrissebb felmérése. A vállalatok nagy része azonban már felismerte az új technológiák bevezetésének pozitív hozadékait, mint például a nagyobb rugalmasság. A Ricoh Document Governance Index 2012 kutatás második része rámutat arra, hogy míg az európai cégek szerint az olyan új eszközök, mint az okostelefonok és tablet-ek segítenek az üzletileg kritikus dokumentum folyamatok kezelésében, nagyrészük nem tudja maximálisan kihasználni ezeket a technológiákat, mivel a back-end rendszereik nem képesek azokat teljes mértékben támogatni.
Ennek eredményeképp a munkavállalók úgy érzik, hogy kihagyják őket a napi munkájukat érintő döntésekből, valamint a vállalatok azt kockáztatják, hogy az új beruházások nem érik el teljes potenciáljukat,” mondta Carsten Bruhn, a Ricoh Europe ügyvezető alelnöke.

“Fontos, hogy a cégek jobban odafigyeljenek dolgozóikra, rendszeresen konzultáljanak velük és maximálisan kihasználják azok tudását és tapasztalatát. Mivel ezek az alkalmazottak dolgoznak minden nap a dokumentum folyamatokkal, ezért szervesen rész is kell vállalniuk a dokumentumfolyamat fejlesztésekben.“

További információk és maga a tanulmány itt érhető el.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo