Az ötven-hatvan átvilágított vállalkozás közül legalább tízzel érdemes komolyan foglalkoznia az Informatikai Tőkealap-kezelő Rt.-nek. E cégekkel részletes üzleti tervet készíttetnek, kidolgoznak részletes finanszírozási konstrukciót, továbbá tárgyalnak társbefektetőkkel is. A vállalkozások a legtöbb esetben szoftver-, hardver-fejlesztéssel foglalkoznak, vagy a kettővel együtt. A közeljövőben pedig már arra is sor kerülhet, hogy ezen cégekbe tőkéve száll be az Informatikai Tőkealap-kezelő Rt. révén az RFH Informatikai Kockázati Tőkealap, segítendő a piacra, a vállalkozás fejlődését.
A jelenlegi kormányzat elhatározta, hamarosan létrehoz kockázati tőke társaság jelleggel működő pénzügyi szervezeteket: az állam forrásaival kíván időlegesen bekapcsolódni vállalkozások technológiai, piaci fejlődésének elősegítésébe. A privát szférában ugyan számos pénzügyi szolgáltató foglalkozik kockázati tőke-kihelyezéssel, de a tevékenységre vonatkozó törvény hatálya alá összesen egy intézmény tartózik, az Informatikai Tőkealap-kezelő Rt. A társaságot tavaly alapították 100 millió forint tőkével, ez a cég kezeli a 3 milliárd forintos RFH Informatikai Kockázati Tőkealapot. Ez utóbbi nevéből is következően tehát az egyetlen tényleges kockázati tőkebefektető szervezet az államé, s már a múlt esztendőben megkezdte működését. Banyár Lászlónak, az Informatikai Tőkealap-kezelő Rt. vezérigazgatójának információi szerint a társasággal, illetve az alappal a cél az volt, hogy segítsék az informatika és a távközlés nagy fejlődési lehetőségekkel kecsegtető kis és közepes vállalkozásait. De mert a közfelfogás - az állami, illetve magánbefektetéseket a piac nem tekinti egyenértékűnek -, az Informatikai Tőkealap-kezelő Rt. alapvetően társfinanszírozóként kíván bekapcsolódni a projektekbe. A tőkealap-kezelőnek ugyanis fontos, hogy a magántőke is kész legyen felkarolni az informatikai, távközlési fejlesztést.
A kockázati tőkét befektetőknek – mint a feljavítandó, megerősítendő cégek alkalmi résztulajdonosainak – szükségszerűen ki is kell szállniuk a vállalkozásokból, hiszen így jutnak a pénzükhöz és a haszonhoz, s így lesz módjuk újabb és újabb cégeket segíteniük. A nemzetközi gyakorlatban több ismert eljárást alkalmaznak, kezdve attól, hogy bevezetik a tőzsdére a vállalkozást, egészen addig, hogy a menedzsment veszi meg a befektető tulajdonrészét.
Az állami tőkéhez is vélhetően hozzájutó informatikai vállalkozások egyike – nevét üzleti okokból még nem hozhatja nyilvánosságra a tőkealap-kezelő - alternatív kártyarendszert hozott létre. Ezzel az eszközzel fizetni lehet bizonyos helyeken egy speciális, de népes célcsoportnak. Vagyis, ha a már kifejlesztett alkalmatosságot sokfelé elhelyezik, működtetik, akkor igen gyorsan számottevő hasznot hoz. A műszaki újdonság már elkészült, lényegében adottak az előállítás feltételei is, de annak finanszírozásához, hogy a piacra bevezessék, a kívánt helyekre eljuttassák a készülékeket, friss tőkére van szükség. Ebben lesz partner az állam.
Állami tőke informatikai magáncégekben
Hamarosan alkalmi állami tőkéhez juthat hozzá néhány informatikai cég. Az eddig egyetlen jogi értelemben is tényleges kockázati tőkebefektető társaság ugyanis átvilágított félszáz vállalkozást, s több esetében reális esélyt lát arra, hogy társfinanszírozói minőségben bekapcsolódjon e cégek fejlődésének elősegítésébe.
Véleményvezér

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.