A startupok pörgetik a chipgyártókat

A félvezetőgyártóknak át kell hangolniuk az értékesítési stratégiájukat, és a jövőben nagyobb figyelmet fordítaniuk a kisebb vállalkozásokra is, mert ezek sokkal gyorsabb és stabilabb növekedést garantálnak az iparág számára, mint a nagyvállalati vevők – figyelmeztet legutóbbi elemzésében a Gartner. A startupok és a kisebb elektronikai cégek már tavaly is közel 80 milliárd dollár értékben szereztek be félvezetőket, ami a teljes piac közel negyedének felel meg – írta a Bitport.hu.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

A piackutató becslése szerint világszerte több mint 165 ezerre tehető a chipeket vásárló vállalkozások száma. Közülük a 10 legnagyobb adja a globális értékesítés közel 40 százalékát, a következő 90 céghez köthető az eladások 30 százaléka, a többi fedi le a maradék 30 százalékot.

A Gartner elemzői úgy látják, hogy a félvezetőket vásárlók száma különösen 2017 után gyarapodik majd, köszönhetően az elektronikai ipar töretlen fejlődésének és az Internet of Things megoldások felfutásának. Erre a chip ipar szereplőinek ajánlatos időben felkészülnie az értékesítési modellek átsúlyozásával is, a kisebb vevőknél ugyanis nem hatékony a közvetlen eladási forma, szükség lesz viszonteladó partnerek bevonására – idézi a Gartner elemzését a Bitport.hu.

Azzal is tisztában kell lenniük a félvezetőgyártóknak, hogy a kisvállalati vevőkörrel nagyobb kockázatot vállalnak, hiszen a makrogazdaság gyengülése először és általában nagyobb mértékben a kevésbé tőkeerős cégeket sújtja – figyelmeztetnek a szakértők. Hozzáteszik, a kockázat a vevőkör diverzifikációjával csökkenthető.

Egy másik elemzés szerint a közműiparban a következő években terjedő okosmérők is komoly növekedési lehetőséget ígérnek a félvezető ágazatnak. Az ugyancsak amerikai IHS piackutató szerint ezeknek a mérőeszközöknek az eladása az idén már eléri a 132 millió darabot, 2019-ben pedig már a 150 milliót is meghaladhatja.

A cikk teljes formában itt olvasható!

Robotok? Még csak most jön az igazi áttörés
„A számítógépek adatfeldolgozási sebessége exponenciálisan nő, aminek a hatásait az elkövetkező években egyre jobban érezni fogjuk” – állapította meg ötven évvel ezelőtt Gordon E. Moore. És valóban: az egyre gyorsabb számítógépek és egyre ügyesebb robotok mind jobban átalakítják a mindennapi életünket, a cégek működését, a gyártási folyamatokat és a munkaerőpiacot is.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo