Zavodnyik József eljáró versenybíró a döntést követő sajtótájékoztatón elmondta: az Allianz Hungária Biztosító Zrt.-t 5,319 milliárd, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. 1,046 milliárd, a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségét 360 millió forint, a Magyar Peugeot Márkakereskedők Biztosítási Alkusz Kft.-t 45 millió forint, az Magyar Opelkereskedők Bróker Kft.-t 13,6 millió, míg a Porsche Biztosítási Alkusz Kft.-t 30,7 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a versenytanács. Zavodnyik József kiemelte, hogy a versenytanács vizsgálta a Magyar Biztosítók Szövetségének érintettségét is, de nem látta bizonyíthatónak hogy versenyjogsértést követett volna el a szervezet, ezért ellenük az eljárást megszüntették.
A határozat indoklása szerint, a Gémosz 2003 és 2005 között megállapodást kötött a Generalival, és az Allianz-szal a két biztosító által alkalmazott javítói óradíjak mértékéről, ami a versenytörvénybe ütközik. A versenytanács megállapította azt is, hogy az Allianz és a Generali a már említett három alkusszal külön-külön megkötött megállapodásai is alkalmasak voltak a versenykorlátozásra.
A bírságok kiszabásakor a versenytanács figyelembe vette a biztosítók, és az alkuszok által az adott időszakban közvetített gépjárműbiztosítási szerződések állománydíját, illetve az alkuszokhoz a biztosítók által folyósított jutalék összegét. A GVH versenytanácsa a biztosítókat és az alkuszokat a jogsértő magatartás további folytatásától a határozat kézhezvételétől eltiltotta. Ez nem azt jelenti, hogy a biztosító nem köthet megállapodást egy biztosítási alkusszal vagy egy márkakereskedéssel, ám a versenytanács el szeretné érni, hogy e megállapodásokat a jövőben a versenyjogi követelmények tiszteletben tartásával kössék meg.
A két nagy biztosító képviselői a helyszínen úgy nyilatkoztak, hogy az írásos indoklás kézhezvétele után döntenek a további lépésekről. A GVH döntését bíróság előtt megtámadhatják az érintettek. A magyar biztosítók összesített díjbevételi rangsorában - 2006 első háromnegyedévi adatai alapján - az Allianz Biztosító vezet 22 százalékkal, második a Generali-Providencia (14,6 százalék). A 312 milliárd díjbevételt hozó nem életbiztosítási jellegű biztosításokból 121 milliárd az Allianzé, 61 milliárd a Generali-Providenciáé, ami együtt a piac közel kétharmada. A 99 milliárd díjbevételű kötelező gépjármű felelősségbiztosításból (kgfb) 41 milliárd az Allianz részesedése, 13 milliárd a Generalié.
Míg a nem élet jellegű biztosítások díjbevétele 6,6 százalékkal emelkedett, a kárráfordítások csak 4,5 százalékkal nőttek. A kgfb-nél a díjbevétel 6,4 százalékkal lett nagyobb, a kárráfordítás viszont 3 százalékkal csökkent. A kárráfordításra az Allianznál egy éve 32 milliárdot, idén viszont október végéig 27 milliárdot fizettek ki az autósoknak, a Generalinál 8 milliárdról 9,5 milliárdra nőtt a kárösszeg. Tavaly a Generali-Providencia Biztosító az egy évvel korábbinál közel 90 százalékkal nagyobb, 7,9 milliárd forint adózott nyereséget ért el, a profitból 4 milliárd forint osztalékot fizetett tulajdonosának. Az Allianz mérleg szerinti eredménye 3,962 milliárd forint volt 2005-ben, adózás előtti eredményük 18,532 milliárd forintot, adózott nyereségük 15,847 milliárd forintot tett ki.