Trump jogi beadványában azzal érvelt, hogy a január 20-i hivatalba lépése után legyen ideje a kérdés „politikai megoldására”. A bíróság az ügyet január 10-én tárgyalja.
Az áprilisban elfogadott törvény előírja a TikTok kínai tulajdonosának, a ByteDance-nek, hogy válassza le a platform egyesült államokbeli eszközeit, különben kitiltással kell szembenéznie. A TikTok nem kommentált.
A DOJ beadványában kijelentette, hogy Trump kérésének csak akkor lehetne helyt adni, ha a ByteDance érdemben jelezte volna, hogy a leválasztás valószínűleg sikeres lesz, de a cég mindezidáig ezt nem tette meg.
A DOJ szerint senki sem vitatja, hogy Kína „alá akarja ásni az Egyesült Államok érdekeit azáltal, hogy érzékeny adatokat gyűjt az amerikaiakról, és titkos és rosszindulatú befolyásolási műveletekben vesz részt”.
A kormány kijelentette, hogy „senki sem vitathatja komolyan, hogy (Kína) a TikTok ByteDance-en keresztüli ellenőrzése komoly veszélyt jelent a nemzetbiztonságra. A TikTok 170 millió amerikairól és kapcsolataikról szóló érzékeny adatok gyűjteménye, ami a kémkedés hatékony eszközévé teszi.”
D. John Sauer, Trump ügyvédje azt írta, a megválasztott elnök „tisztelettel kéri a Bíróságot, hogy fontolja meg a törvényben meghatározott, 2025. január 19-i határidő felfüggesztését, miközben mérlegeli az ügy részleteit. A halasztás lehetővé tenné Trump elnök új kormányának, hogy törekedjen az ügy politikai megoldására.”
A TikTok sürgette a Legfelsőbb Bíróságot, hogy érvényesítse a szólásszabadságról szóló törvény előírásait az Egyesült Államok alkotmányának első kiegészítése alapján. A cég szerint a Kongresszus nem törekedett más kínai tulajdonú adatkezelő alkalmazások betiltására, mint a Shein vagy a Temu, ami határozottan azt sugallja, hogy „a TikTok-ot a közösségimédia-tartalma, nem pedig az adatok miatt támadják”.