A pénzügyminiszter hozzátette, az, hogy Brüsszel nem tesz javaslatot a magyar konvergenciaprogram kiegészítésére, egyben eldönti azt a belpolitikai vitát is, hogy vajon ez a program helyes-e. Ezért felszólította a legnagyobb ellenzéki pártot: hagyjon fel azzal a "hitegetéssel", hogy a maastrichti kritériumok adó- és járulékcsökkentéssel teljesíthetők. Veres János közölte:, hogy a kormány számára a feladat világos: október közepén a konvergenciaprogrammal összhangban lévő költségvetést terjeszt 2007-re vonatkozóan az Országgyűlés elé. Hozzátette: Brüsszel útmutatása alapján a program első éveiben kell a jelentősebb lépéseket megtenni.
Veres János szerint a bizottság döntése jelzi, hogy a program alkalmas arra, hogy a Magyarország előtt álló legfontosabb feladatokat megvalósítsa és a célokat elérje. Alkalmas arra is, hogy a következő három évben a maastrichti kritérium szintjére csökkentse az államháztartás hiányát - tette hozzá. A bizottság a pénzügyminiszter szavai szerint azt kérte, hogy az egyensúly megteremtése "fejnehéz" programmal valósuljon meg, azaz a jelentősebb kiigazító lépéseket az első időszakban tegye meg az ország.
A Ratkó-gyerekek miatt
A nyugdíjreformmal kapcsolatos kérdésre kifejtette: a tervezett intézkedésekről még idén dönt a tervek szerint a parlament. Felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország számára a következő 5-8 évben a nyugdíjrendszer reformja jelenti a legnagyobb kihívást, "különösen azért, mert 2013-tól nyugdíjba vonulnak a Ratkó-korszak gyermekei" - mondta. Veres János szerint a brüsszeli bizottságot óvatosságra intették az elmúlt hét budapesti eseményei. Hozzátette, hogy ugyanakkor a múlt hét második felétől stabilabbá vált a helyzet és ez megteremti a lehetőséget arra, hogy a magyar társadalom - megismerve a brüsszeli véleményt - a programmal nagyobb mértékben azonosuljon. Elismerte: ilyen jellegű egyensúlykiigazításokat nem lehet úgy megvalósítani, hogy egyetlen társadalmi csoport érdeke se sérüljön.
Danks Emese kormányszóvivő közölte, hogy a miniszterelnök szerdán reggel 9 órára összehívta a konvergenciatanácsot. A kormányszóvivő elmondta: a kormány üdvözli és nagyra értékeli az Európai Bizottság döntését Románia és Bulgária 2007 január 1-jei csatlakozásáról. Kifejtette: a magyar kormány bízik abban, hogy a két ország teljesíti vállalásait.