A felnőtt népességet több fontos szempontból reprezentáló 1000 fő személyes megkérdezésével végzett kutatás feltárták, hogy a többi személyre szóló biztosítás közül nyugdíjbiztosítást a válaszadók 10 százaléka kötött. A magán balesetbiztosítás és utasbiztosítás részaránya 5-5, míg a magán betegbiztosításé 2 százalék.
A vegyes életbiztosítás az átlagot meghaladó mértékben jellemző a 20-45 évesekre, középfokú végzettségűekre, havi nettó 80 000-150 000 forint havi nettó jövedelmű háztartásokban élőkre, illetve budapestiekre és 50 000 lakosúnál nagyobb vidéki városokban lakókra. Az elérésre szóló életbiztosításnál felülreprezentáltak a 30-50 évesek, érettségizettek és diplomások, magasabb jövedelmű háztartásokban, továbbá 20 000 lakosúnál nagyobb városokban élők.
A kockázati életbiztosítás legelterjedtebb a 30-55 éveseknél, szakmunkásképzőt vagy gimnáziumot végzetteknél, havi nettó 120 000 forintnál nagyobb jövedelmű háztartásban és a vidéki városban élőknél. A befektetéshez kötött életbiztosításnál felülreprezentáltak a 25-50 évesek, érettségizettek, havi nettó 100 000-190 000 forint közötti jövedelmű háztartásban és 20 000 lakosúnál nagyobb vidéki városban élők.
A háztartásokra vonatkozóan feltárták, hogy 66 százalékuk rendelkezik valamilyen biztosítással. Az összes magyarországi háztartás 55 százaléka kötött lakás- vagy otthonbiztosítást, 36 kötelező gépjármű-felelősség-biztosítást, 8 százalék pedig Cascót.
A kérdésre, hogy az elkövetkező két év során szándékozik-e biztosítást kötni, a válaszadók 48 százaléka mondott igen-t. Figyelemre méltó, hogy háromnegyed részüknek már most is van valamilyen biztosítási szerződése. Legtöbben lakás- vagy otthonbiztosítást kötnének, majd sorrendben az elérésre szóló életbiztosítás, nyugdíjbiztosítás, továbbá a vegyes életbiztosítás következik.
Vegyes életbiztosítás a legnépszerűbb – GFK felmérés
Személyre szóló biztosítással a hazai felnőtt lakosság 38 százaléka rendelkezik. Legtöbbjük egy biztosítási szerződést kötött, míg kettőt 13, hármat vagy többet pedig 5 százalékuk, állapítja meg a GfK Piackutató Intézet szokásos negyedévi a biztosítási piacról készített 2002 márciusi felmérése. Valamilyen életbiztosítással a 15 éves és idősebb lakosság 33 százaléka rendelkezik. Legnépszerűbb a vegyes életbiztosítás, majd az elérésre szóló, kockázati, illetve befektetéshez kötött életbiztosítás következik.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben
Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.