Júliusban lényegében nem változott a GKI Rt. (szezonálisan kiigazított) konjunktúra-indexének értéke, s ezen belül az üzleti és lakossági várakozások is stagnáltak. Ez a lakosság esetében a valaha mért legmagasabb értékhez közeli várakozásokat jelent. Az üzleti szektorban viszont azt, hogy a tavalyi mélypontnál ugyan kedvezőbbek a kilátások, de immár fél éve – meglehetős hullámzás mellett - nem javulnak tovább.
Az ipari várakozások júliusban nem változtak, s ez a stagnálás beleillik az EU-ban tapasztalható tendenciákba. Érdemben nem módosultak az építőipari és kereskedelmi várakozások sem.
A lakosság saját pénzügyi helyzetét júliusban ismét minden korábbinál kedvezőbbnek látta, s ezzel párhuzamosan a következő 12 hónapot illetően is most volt a legoptimistább. Az ország gazdasági helyzetének megítélése szintén érezhetően javult, de nem érte el az áprilisi rekordot. A válaszadók júliusban az előző havinál alacsonyabb ütemű áremelkedésről számoltak be, a következő 12 hónapra vonatkozó inflációs várakozásaik viszont enyhén emelkedtek. A lakosság a munkanélküliek számának stagnálását várta. Júliusban az emberek vásárlási kedve ismét mérséklődött: most kevesebben tartják kedvezőnek az alkalmat tartós fogyasztási cikkek vásárlására, mint egy hónappal korábban. A következő 12 hónapban azonban minden eddiginél nagyobb arányban tervezik tartós fogyasztási cikkek beszerzésére szánt kiadásaikat növelni. Júliusban csökkent azok aránya, akik szerint most kedvező az alkalom a megtakarításra. A megtakarítók száma csökkent, miközben a hitelt felvevők aránya lényegében nem változott az előző hónaphoz képest.