Réthy Imre, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) közigazgatási államtitkára az új hitelkonstrukciót bemutató sajtótájékoztatón elmondta: a hitelt a kereskedelmi bankok folyósítják, a vállalkozások bankkártyával bárhol, bármikor igénybe vehetik.
A kártya feltételrendszerének kidolgozásában részt vett a Magyar Külkereskedelmi Bank, az OTP Bank, a Postabank, a Mastercard International, valamint a Hitelgarancia Rt. A hitelhez a három kereskedelmi bankon keresztül tudnak a vállalkozások hozzájutni: a Postabank 31 fiókjában, az OTP 42, az MKB 31 irodájában indítják el a Széchenyi-kártyát.
A hitel kamata a (budapesti bankközi kamatláb) BUBOR plusz 6 százalék, amelyhez a kormány öt százalék támogatást ad, így az éves kamat a jelenlegi állapotok szerint 11 százalék körül várható. A folyósított hitel bármikor törleszthető, és ismét igénybe vehető, de negyedévente egyszer a hitel egy részét törleszteni kell.
A közigazgatási államtitkár szavai szerint a tárcánál kamat- és hitelgarancia-támogatásra mintegy 700 millió forint áll rendelkezésre az idén.
Hozzátette: az évi 2 százalék hitelgarancia-díjnak 50 százalékát a GKM, 50 százalékát pedig a bankok fizetik.
A Széchenyi-kártyát olyan mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak minősülő egyéni vállalkozók és gazdasági társaságok vehetik igénybe, amelyek legalább egy naptári évre vonatkozó pénzügyi beszámolóval rendelkeznek, nincs 30 napot meghaladó köztartozásuk, és lejárt hitelük, tagjai valamelyik résztvevő vállalkozói érdekképviseleti szervezetnek, rendelkeznek a tevékenységükhöz szükséges engedélyekkel, valamint megfelelnek a Hitelgarancia Rt. feltételeinek.
Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöke elmondta: a Széchenyi-kártya célja a tőkehiánnyal küszködő kisvállalkozások erősítése, versenyképességük javítása, és ezen vállalkozói kör megismertetése a bankszektorban.
- Használatával a Széchenyi-kártya a megbízható vállalkozások védjegyévé válhat - tette hozzá a VOSZ elnöke.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke közölte: december 31-ig becsléseik szerint öt számjegyű lesz a kártyatulajdonosok száma.
A VOSZ, valamint az MKIK kezdeményezését a GKM támogatta és a konstrukció megvalósítására létrehozta a Ka-VOSZ Rt.-t.
Bíró Fruzsina, a Ka-VOSZ Rt. vezérigazgatója elmondta: a vállalkozók 46, a VOSZ és az MKIK által működtetett irodába adhatják be igénylésüket. A szakmai szervezetek ezután továbbítják az igényléseket a bankokhoz, amelyek a vállalatok minősítése után biztosítják a hitelt.
Forrás: MTI
Valóban itt a Széchenyi-kártya
A kisvállalkozások számára létrehozott Széchenyi-kártyát, amely 500 ezer, illetve 1 millió forintos hitelkeretet biztosít augusztus 28-tól lehet igénybe venni.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből
Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát
Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek
Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.

Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
Nem hisszük el, hogy igaz.

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.