Réthy Imre, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) közigazgatási államtitkára az új hitelkonstrukciót bemutató sajtótájékoztatón elmondta: a hitelt a kereskedelmi bankok folyósítják, a vállalkozások bankkártyával bárhol, bármikor igénybe vehetik.
A kártya feltételrendszerének kidolgozásában részt vett a Magyar Külkereskedelmi Bank, az OTP Bank, a Postabank, a Mastercard International, valamint a Hitelgarancia Rt. A hitelhez a három kereskedelmi bankon keresztül tudnak a vállalkozások hozzájutni: a Postabank 31 fiókjában, az OTP 42, az MKB 31 irodájában indítják el a Széchenyi-kártyát.
A hitel kamata a (budapesti bankközi kamatláb) BUBOR plusz 6 százalék, amelyhez a kormány öt százalék támogatást ad, így az éves kamat a jelenlegi állapotok szerint 11 százalék körül várható. A folyósított hitel bármikor törleszthető, és ismét igénybe vehető, de negyedévente egyszer a hitel egy részét törleszteni kell.
A közigazgatási államtitkár szavai szerint a tárcánál kamat- és hitelgarancia-támogatásra mintegy 700 millió forint áll rendelkezésre az idén.
Hozzátette: az évi 2 százalék hitelgarancia-díjnak 50 százalékát a GKM, 50 százalékát pedig a bankok fizetik.
A Széchenyi-kártyát olyan mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak minősülő egyéni vállalkozók és gazdasági társaságok vehetik igénybe, amelyek legalább egy naptári évre vonatkozó pénzügyi beszámolóval rendelkeznek, nincs 30 napot meghaladó köztartozásuk, és lejárt hitelük, tagjai valamelyik résztvevő vállalkozói érdekképviseleti szervezetnek, rendelkeznek a tevékenységükhöz szükséges engedélyekkel, valamint megfelelnek a Hitelgarancia Rt. feltételeinek.
Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöke elmondta: a Széchenyi-kártya célja a tőkehiánnyal küszködő kisvállalkozások erősítése, versenyképességük javítása, és ezen vállalkozói kör megismertetése a bankszektorban.
- Használatával a Széchenyi-kártya a megbízható vállalkozások védjegyévé válhat - tette hozzá a VOSZ elnöke.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke közölte: december 31-ig becsléseik szerint öt számjegyű lesz a kártyatulajdonosok száma.
A VOSZ, valamint az MKIK kezdeményezését a GKM támogatta és a konstrukció megvalósítására létrehozta a Ka-VOSZ Rt.-t.
Bíró Fruzsina, a Ka-VOSZ Rt. vezérigazgatója elmondta: a vállalkozók 46, a VOSZ és az MKIK által működtetett irodába adhatják be igénylésüket. A szakmai szervezetek ezután továbbítják az igényléseket a bankokhoz, amelyek a vállalatok minősítése után biztosítják a hitelt.
Forrás: MTI
Valóban itt a Széchenyi-kártya
A kisvállalkozások számára létrehozott Széchenyi-kártyát, amely 500 ezer, illetve 1 millió forintos hitelkeretet biztosít augusztus 28-tól lehet igénybe venni.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban
Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.