A két testület úgy ítélte meg, hogy a hatórás vasutassztrájk sikeres és erőteljes volt, így az akciót folytatni kell, mert a megállapodás még nem született meg.
A VSZ elnöksége elutasított minden olyan feltételezést, amely az akciót politikai pártokhoz és érdekekhez köti - közölte az értékelés után az érdekképviselet. Állításuk szerint a sztrájkfelhívás kifejezetten tagjai gazdasági és szociális céljait szolgálja, és a konfliktus feloldása érdekében nem pártok képviselőivel, hanem a kormány - miniszterelnök által megbízott - képviselőjével folytattak és folytatnak tárgyalásokat a megállapodás érdekében.
Maradjanak meg a munkahelyek
Mivel továbbra sincs megegyezés, ezért a Vasutasok Szakszervezete fenntartja a sztrájkfelhívásban megfogalmazott követeléseit, így a vasútvonalak hosszú távú működtetéséről, és az ott foglalkoztatottak munkahelyeinek megőrzéséről kívánnak megállapodni a kormánnyal.
Ennek megfelelően a Vasutasok Szakszervezete felszólította a kormányt, hogy a törvényből fakadó kötelezettségének eleget téve folytassa a tárgyalásokat a szakszervezetekkel az érintett vasútvonalak sorsáról, biztosítva annak feltételét, hogy legkésőbb az új vasúti menetrend életbe lépése előtt megszülethessen a megállapodás.
Ennek hiányában, illetve, amennyiben a kormány elzárkózik az érdemi tárgyalásoktól a társszakszervezetekkel történő egyeztetést követően, készek a nyomásgyakorlás további folytatására - közölte a VSZ. (Amíg a GKM további szárnyvonalakat szüntetne meg, addig a szakemberek élesen bírálnak, mondván épp a hátrányos térségeket sújtják a változások.)