Ez a folyamat Európában Magyarország és Törökország esetében leminősítéshez vezetett - olvasható a Coface kedden nyilvánosságra hozott jelentésében. A hitelminősítő Magyarország esetében a növekvő makrogazdasági egyensúlytalanságok és a valutakockázatra hivatkozva A2 negatívról A3-ra sorolta át az országot, vagyis Magyarország kikerült a többek között Portugáliát, Cseh- és Észtországot,valamint Szlovéniát is magába foglaló A2-es rövidtávú-vevőkockázati besorolási körből.
A magyar gazdaság növekedése (az előző évihez képest 4,6 százalékos ütemben) az első fél évben is folytatódott a befektetések és az export bővülésének köszönhetően. Ugyanakkor az államháztartás hiánya idén elérheti a GDP 8 százalékát, a folyó fizetési mérleg hiánya pedig - az erős külső eladósodottság és a figyelmeztetően alacsony devizatartalékok mellett - eléri a GDP 7 százalékát. Az ország érzékenyebbé vált egy árfolyamválságra, ami igen költséges lehet a cégek számára, tekintettel a növekvő deviza-hitelállományukra - olvasható a jelentésben.
A nemrégiben bejelentett megszorító programról a Coface megjegyzi,hogy az leginkább adónövelésre, mintsem a kiadások lefaragására alapul, és az nem tett jó benyomást a piacra.