A közleményben felidézték, hogy a MOHU nyáron megkezdte a lakossági szilárd hulladék kezelését végző rendszer fejlesztését.
Az uniós szabályok szerint 2035-re minden tagállamnak el kell érnie a minimum 65 százalékos újrafeldolgozást a hulladékok területén, ez most csak 30 százalék körül van Magyarországon. A cél elérésében sokat segíthet a lakossági szelektív hulladékgyűjtő udvarok fejlesztése - írták.
Jellemzően azok a hulladékok kerülnek ide, amelyektől sem a rendszeres hulladékgyűjtéssel, sem az évenkénti lomtalanításkor nem tud megválni a lakosság.
A közleményben ismertették, hogy a MOHU az összes, július 1-je előtt működő hulladékudvar működtetésére leszerződött, és tovább fejleszti a hulladékudvar-hálózatot. Magyarország bármely nagyobb településén belül pár kilométeres távolságban elérhető lesz egy hulladékudvar. Több helyen eddig csak pár óra volt egy héten a jellemző nyitvatartás; a MOHU megegyezett partnereivel, hogy a jövőben a 10 ezer lakosúnál nagyobb településeken minimum heti 48 órában tartsanak nyitva.
Az 5 és a 10 ezer lakos közötti településeken a MOHU mobil hulladékudvari szolgáltatást tervez bevezetni. Komplex gépjárműkonvoj települ majd ki előre meghatározott módon és időtartamban az illetékes önkormányzattal egyeztetett helyszínre, ahol a normál hulladékudvarokhoz hasonlóan le lehet adni a szelektíven elkülönített hulladékot.
A tervek között szerepel további, kisebb lakosságszámú települések elérése az igényektől függően, illetve olyan szolgáltatások bevezetése is, amelyek még jobb elérést biztosítanak, például a háztól történő szállítás lehetősége - tették hozzá.