A fejlemények tömeges tiltakozást váltottak ki: március 22-én több száz ember vonult az utcára Ulcinjban, köztük önkormányzati képviselők, üzletemberek és civil aktivisták.
A tüntetők „Ulcinj nem eladó” feliratokkal követelték a tender visszavonását, az átláthatóság helyreállítását és a közösségi érdekek figyelembevételét.
Egy tender, két olvasat
Az Ulcinji Strandbérlők Egyesületének elnöke, Prelja Skrelja „katasztrofálisnak” nevezte a tender kimenetelét, amely szerinte elsöpörné a családi vállalkozások generációkon átívelő munkáját.
Hasonló hangnemben nyilatkozott az ulcinji NGO Hálózat is, amely kiemelte, hogy a város „a tolerancia és önrendelkezés bölcsője”, így a lakosság nélkül hozott döntések elfogadhatatlanok.
Eközben a kormány részéről Milojko Spajic miniszterelnök próbált közvetíteni. Bejelentette, hogy tárgyalásokat kezdeményez az ulcinji önkormányzattal és a strandbérlőkkel, sőt, kijelentette: Mohamed Alabbar kész a visszalépésre, vagy hajlandó visszabérlésbe adni a strandokat az eredeti üzemeltetőknek a korábbi feltételek mellett.
Az Eagle Hills közleményt adott ki, amely szerint a közösség támogatása elsődleges számukra, és ha a helyi vállalkozók is pályáztak, akkor hajlandók visszalépni a nyertes bérletektől vagy azokat újra átadni nekik.
Ki is Mohamed Alabbar, ugye ismerjük?
Alabbar a Forbes 2025-ös listája szerint 2,3 milliárd dolláros vagyonnal a világ 1 573-dik leggazdagabb embere, és az Egyesült Arab Emírségek hatodik leggazdagabb polgára. Az Emaar Properties révén olyan projekteket valósított meg, mint a Burdzs Kalifa, a világ legmagasabb felhőkarcolója.