„Sokaknak sokfélét” – ez a most meghirdetett pályázatok mögött álló gazdaságpolitika jelmondata – hangsúlyozta Csillag István. A GKM-nél rendelkezésre álló 15 milliárd forintból, illetve a valamennyi kormányzati pályázatra rendelkezésre álló mintegy 350 milliárd forintból ugyanis nem 5600, „közeli” céget kívánnak támogatni, hanem minél többet, a sajátos igényeiknek megfelelően.
A pályázati dossziék (pályázati felhívás, pályázati útmutató és hamarosan a mellékletei is) megtalálhatók és letölthetők a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium internetes honlapján, továbbá nyomtatott formában 2003. február 20-tól térítésmentesen beszerezhetők a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht-nál, a Helyi Vállalkozói Központoknál, az Energia Központ Kht-nál, a területi kereskedelmi és iparkamaráknál, az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) kijelölt tagszervezeteinél, területi és szakmai ipartestületeinél, az ITDH-Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht-nál és regionális képviseleteinél, a kistérségi megbízottaknál, valamint a helyi közút-építési pályázat esetében a megyei állami közútkezelő közhasznú társaságoknál.
Valamennyi pályázati felhívás megjelenik a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium hivatalos lapjában, a Gazdasági Közlönyben is.
A Minisztérium felhatalmazása alapján a pályázatok kezelési feladatait a következő közreműködő szervezetek látják el:
- a Széchenyi Vállalkozásfejlesztési Program pályázatainál a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.;
- a SMART Hungary Beruházás-ösztönzési Program pályázatainál a Magyar Fejlesztési Bank Részvénytársaság és a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.;
- a Nemzeti Energiatakarékossági Program pályázatainál az Energia Központ Kht.;
- a Helyi Közúthálózat-fejlesztési Program pályázatánál az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság.
A vállalkozásfejlesztési, a beruházás-ösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokat a pályázati felhívásban meghatározott példányszámban és formában, zárt borítékban, ajánlott küldeményként kell eljuttatni a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium postacímére (1539 Budapest, Pf. 684). A borítékon fel kell tüntetni a pályázat kódszámát is.
A Helyi Közúthálózat-fejlesztési Program pályázatánál az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság postacímére (1024 Budapest, Fényes Elek u. 7-13.) kell eljuttatni.
A vállalkozásfejlesztési, a beruházás-ösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokat 2003. március 1-től, a helyi közút-építési pályázatot a pályázati felhívásban rögzítettek szerint lehet benyújtani.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által meghatalmazott közreműködő szervezetek minden pályázót levélben értesítenek pályázatuk regisztrálásáról, illetve annak azonosítószámáról. A támogatási keret kimerülése esetén a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a pályázatok beadását felfüggeszti, és hirdetményt tesz közzé.
A vállalkozásfejlesztési, a beruházás-ösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokkal kapcsolatos információ a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium hivatalos kék számán kérhető, a 06 40 630 530-as számon.
A Helyi Közúthálózat-fejlesztési Program pályázatával kapcsolatban információkat az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóságtól lehet kérni hétfőtől-csütörtökig 8-16, pénteken 8-13 óra között, a 202 08 11-as telefonszámon.
* * *
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium 2003. évre kiírt pályázatait Dr. Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter 2003. február 17-én (hétfőn) 11 órakor ismerteti sajtótájékoztató keretében a GKM Bp. V., Szemere u. 6. szám alatti épületében (I. emelet 127-es terem).
* * *
A GKM pályázatai a következők:
SMART Hungary Beruházás-ösztönzési Program pályázatai:
- Versenyképes beruházások támogatása SMART-2003-1
- Regionális vállalati központok kialakításának támogatása SMART-2003-2
- Korszerű menedzsment rendszerek támogatása SMART-2003-3
- Logisztikai központok és ipari parkok minőségi szolgáltatásának fejlesztése SMART-2003-4
- A feldolgozóiparban működő mikro- és kisvállalkozások modernizációját és technológiafejlesztését szolgáló beruházások támogatása SZVP-2003-1
- A kis- és középvállalkozások részére a korszerű vállalatirányítási rendszerek támogatása SZVP-2003-2
- A mikro- és kisvállalkozások piaci versenyképességét javító üzleti tanácsadói szolgáltatások támogatása SZVP-2003-3
- Az európai uniós követelményeknek való megfelelés szakma-specifikus oktatással, információs eszközök készítésével, terjesztésével történő támogatása SZVP-2003-4
- A mikro-, kis- és középvállalkozások beszállítói tevékenységét javító támogatása SZVP-2003-5
- A mikro-, kis- és középvállalkozások közötti hálózatépítés támogatása SZVP-2003-6
- A mikro-, kis- és közép vállalkozások részére minőségirányítási rendszer bevezetésének és tanúsíttatásának támogatása SZVP-2003-7
- A mikro- és kisvállalkozások Interneten való megjelenésének támogatása SZVP-2003-8
- A mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéseit segítő kamattámogatás SZVP-2003-9
- Lakossági energia-megtakarítás támogatása lakossági pályázók számára NEP-2003-1
- Lakossági energia-megtakarítás támogatása vállalkozói pályázók számára NEP-2003-2
- Önkormányzati és költségvetési intézmények energiafelhasználásának és energiaköltségeinek mérséklése NEP-2003-3
- A közvilágítás korszerűsítése, tanyavillamosítás, valamint vezetékes PB gázzal ellátott települések egyéb energiahordozóval történő ellátása NEP-2003-4
- A távhőellátás szolgáltató oldali korszerűsítése NEP-2003-5
- A megújuló energiaforrások felhasználásának a bővítése önkormányzatok és magánszemélyek számára NEP-2003-6
- A megújuló energiaforrások felhasználásának a bővítése vállalkozói pályázók számára NEP-2003-7
- A tőkeszegény kis- és középvállalkozások K+F jellegű energiatakarékossági fejlesztéseinek támogatása, valamint a termelő szféra energia-felhasználásának a mérséklése, az energiaköltség ráfordítások csökkentése érdekében NEP-2003-8
- Energiatakarékossági beruházások támogatása harmadik feles finanszírozással vállalkozó pályázók részére NEP-2003-9
- Önkormányzati törzsvagyonba tartózó közúthálózat építésének támogatása 2003. évi pályázati felhívások