A forintba vetett bizalmat kell erősíteni, ez az a tényező, amely megnyugtathatja a befektetőket. Azaz nem a magyar gazdaság állapotában és fejlődési trendjében van a baj, hanem a valuta stabilitásának pillanatnyi hiányában. Draskovics Tibor pénzügyminiszter – kinevezésének hetében, február 20-án a József nádor téri PM-ből átsétálva a Budapesti Értéktőzsde Deák Ferenc utcai székházába – látogatásával azt deklarálta, hogy a fiskális tárca számára fontos és megnyugtatandó tényezője a magyar gazdasági infrastruktúrának a tőkepiac. A miniszter ezt nem csupán jelenlétével, hanem programja ismertetésével is tudatta a börze vezetőivel. Ezt megelőzően leszögezte, a gazdaság valódi teljesítménye és annak a pénzügyi szférában megmutatkozó képe között ellentmondás van, s nem minden ok nélkül. A gazdaság meglévő egyensúlytalanságának orvoslása arról szól, hogy a kormányzat a növekedést és az egyensúlyt egyszerre állítja gazdaságpolitikája középpontjába. Draskovics Tibor a forint iránti bizalom erősítése érdekében rövid távú lépések megtételéről beszélt, azaz a megkezdődött kiigazításról, áttételesen pedig annak hozadákáról: a kiszámítható költségvetés politikáról.
Azt várják a befektetők – és persze az adófizető polgárok is –, hogy a hosszú távú fiskális politikán keresztül is megalapozódjék a stabilitás, csökkenjen az államháztartás hiánya. Ez utóbbi nem megy egyszeri, utólagos korrekciókkal – szögezte le a pénzügyminiszter -, ezért a hosszú távú kiadási szükségletek mérséklésére van szükség. Sor kerül tehát átfogó reformokra –az egészségügy, a kistérségi közszolgáltatások területén például -, s átalakítják a költségvetési intézményi szféra működési mechanizmusait. Mindezt előre meghirdetett programok alapján hajtja végre a kormányzat. Nem önmagában az államháztartási hiány mérséklése a cél, hanem a kisebb államháztartás, az újraelosztás mérséklése, mert csak így juthatnak több levegőhöz a vállalkozások. Draskovics Tibor közölte azt is, hogy vélhetően akár több egységből álló új államháztartási törvény megalkotására kerül sor az elkövetkezendőkben.
Az érték- és az árutőzsde házasságát üdvözítő fejleménynek nevezte a pénzügyi tárca vezetője, aki a BÉT emlékkönyvébe azt a kívánságát írta be, hogy nagyobb hozamokban és új tőzsdei cégekben bízik. Igaz, ehhez az állam a korábbi módon – a tőzsdén keresztül lebonyolított privatizációval – már nem tud segíteni, lévén elfogyott az ilyen kínálat. Maga a privatizáció még folyik tovább, mivel ésszerű és gyors ütemben készül kivonulni az állam a versenyszférából. Folyamatban van az Antenna Hungária Rt. ilyen jellegű értékesítésének előkszítése, illetve az agrártársaságok magánosítása. A Mol és a Richter állami kézben lévő papírjainak értékesítése ugyancsak várható, az időpontról és a módról azonban nem nyilatkozott Draskovics Tibor.
Új államháztartási törvényt ír a pénzügyi tárca
Hatékonyabb, olcsóbb államot ígér Draskovics Tibor pénzügyminiszter. Ezt kisebb államháztartással és kisebb újraelosztási rendszerrel valósítja meg a fiskális kormányzat, de a tárca vezetőjének legfőbb bejelentése egy új államháztartási törvény megalkotásáról szólt. A József nádor tér és a Deák Ferenc utca – a PM és az értéktőzsde – közelsége pedig abban a miniszteri cselekedetben is kifejezésre jutott, hogy Draskovics Tibor kinevezésének hetében átsétált a tőkepiaci intézménybe.
Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt
A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák
A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos
Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet
A két ország újabb listán ver minket.