Hozzátette:
„A lakásbiztosításokat eleve érdemes rendszeresen megnézni, különösen egy-egy komolyabb korszerűsítés, felújítás után vagy új, nagy értékű berendezések, például egy hőszivattyús fűtési rendszer telepítése után. Az alulbiztosítottság ugyanis az egyik legnagyobb kockázatot jelenti a vagyon-, ezen belül a lakásbiztosításoknál is. Van példa arra, hogy a biztosított lakás valódi, piaci értéke meghaladja a biztosításban szereplő maximális összeget, baj esetén pedig ez igen komoly, akár több millió forintos veszteséget is jelenthet.”
Átlagok és legek
Az összeállításból kiderül továbbá az is, hogy a Netrisk.hu adatai alapján hogyan alakultak az éves átlagos díjak. A budapesti családi házak esetében idén ez az összeg valamivel meghaladta az 50 ezer forintot, a fővároson kívüli társaiknál pedig majdnem 38 ezer forintos átlagdíjról volt szó, míg 2021-ben 47 ezer és közel 34 ezer forint volt ugyanez. A fővárosi lakások éves lakásbiztosítása 22 ezer forintos összegből jött ki az idén, miközben tavaly 19 ezer forintnál jártak. A vidéki lakások esetében pedig alig több mint 18 ezer forint volt az idei átlag. szemben az egy évvel korábbi 17 ezer forint alatti szinttel. A legtöbben – 65 százalék – egyébként átutalással fizeti a biztosítási díjat, de a csekkes befizetések aránya még mindig 20 százalék.
A Netrisk.hu adatai szerint a lakásbiztosítások többségét - 55 százalékát - 41-100 négyzetméteres lakóingatlanokra kötötték meg.