„Ennyi szabad pénz emberemlékezet óta nem mozdult meg fél év alatt egyszerre itthon” – mondja Fodor Béla, az MBH Bank Private Banking értékesítési igazgatója. „Ez most nemcsak lehetőség, hanem felelősség is. Meg kell mutatnunk, hogyan maradhat ez a vagyon itthon – értelmesen befektetve, átláthatóan strukturálva. Befektetési oldalon épp ezért volt fontos, hogy a klasszikus befektetési eszközökben – részvény, befektetési alap, állampapír – jártas szakemberek mellett olyan speciális területek elismert szakemberei is részt vegyenek a befektetési mix létrehozásában, a pozíciók értékelésében és folyamatos átstrukturálásában, mint az arany- vagy épp a műtárgypiac. A klasszikus portfóliókezelésen túlmutató szolgáltatási paletta a közeljövőben egyebek mellett ingatlanbefektetési tanácsadással egészülhet majd ki.”
Egyablakos vagyontervezés – a klasszikus bankoláson túl
A nemzetközi gyakorlatban már kipróbált, ám itthon újszerű modell kibővített szolgáltatása addicionális díj nélkül, nonprofit módon elérhető privátbanki ügyfelek számára, arra a közvetett megtérülésre alapozva, hogy közreműködés köszönhetően, növekszik az ügyfelek lojalitása, bizalma és ennek köszönhetően a „hagyományos” befektetéseikkel is vitalizálódnak szolgáltatójuk felé.
„2025-ben már nem csak hozamot keresnek a vagyonkezelési együttműködésben az ügyfelek, hanem valódi értékőrzést, érdemi tanácsadást, kontrollt és átláthatóságot várnak el” – fogalmazott a Fórum találkozóján Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezetője, aki szerint „ehhez nem elég egy kiváló portfólió. Komplett szolgáltatási ökoszisztémára van szükség – jó minta a dinamikusan változó ügyféligény környezetben a strukturált szerkezet, melyet az MBH rakott le a partnereivel az asztalra.”