Izgalmas feladatok, széles felelősségi kör, kedvező fizetési feltételek, mindez általában szerepel a munkaadók ígéretei között, mikor új munkatársakat keresnek. A belépés után azonban az újoncok az esetek több mint 50 százalékában úgy találják, a valóság merőben más, mint amit a "beharangozó" alapján előzőleg gondoltak új állásukról.
Az álláskeresők több mint 50 százaléka csalódik, miután megkapja álmai munkáját, további 35 százalékuk pedig sok tekintetben találja másnak a valós pozíciót, mint amilyennek az ígérkezett. Mindössze a megkérdezettek 15 százaléka kapja azt az új munkahelyen, amit várt. Mindez a StepStone 8600 főre kiterjedő felméréséből derült ki.
Leginkább a francia újoncok vallották, hogy a hangzatos ígéretek az álláshirdetésekben nem egyeznek azzal, ami a munkahelyen később várja őket. Az ő esetükben a frissen belépő kollégák 5 százaléka elégedett új helyével. A holland munkaadók sem adják meg túl korrekten a munkaköri leírásokat a hirdetésekben, mivel itt csak a jelentkezők 7 százaléka nem csalódott még soha.
A dán és norvég álláshirdetések valósághűbbek, itt 35 százaléka csalódik belépés utána jelölteknek. A legészakibb európai államban az esetek egyharmadában derül ki, hogy túl szépre festették előzőleg a munkaadók a pozíciót, mikor felkínálták a potenciális új kollégáknak.