Közjegyzők
Egy jól menő közjegyzői irodát működtető jogász akár 3-4 millió forintot is hazavihet havonta. A közjegyzői feladatok nagy része rutin, a hitelesítés, az aláírási címpéldányok, a jelzálogszerződések nagyon gyakran csak egyszerű rutinműveletet jelentenek. Egy nyelvvizsga hitelesítése 2 percet sem vesz igénybe, mégis fizetnünk kell érte közel 4000 forintot. A jelzálogszerződésért 25-50 ezer forint az általános tarifa. Ennek természetesen csak egy része a közjegyző munkadíja, de még így is az egyik legmagasabb órabérrel dolgoznak.
Európai Parlament képviselők
Egyelőre az Európai Parlament képviselői juttatásukat a tagállamoktól kapják, így az olaszok 11 ezer eurót, a magyarok közel 4 ezer eurót (közel 1 millió forintot), míg a lettek csak havi 800 eurót keresnek. A képviselők alapvetően nem a fizetésükkel akasztanak nagyot, hanem a juttatások zsebre tételével: fizetésükön felül havi 4-5 ezer eurót (1 millió Ft) kasszíroznak. Költségtérítéseik között például 262 (65 ezer Ft) eurós napidíj jár a plenáris, bizottsági, felkészítő és elnökségi üléseken részt vevő honatyáknak.
Egy, a képviselők jövedelmi helyzetének tisztázásáért harcoló osztrák független EP képviselő szerint 2001 óta több mint hétezer esetben fordult elő, hogy a képviselők csak aláírták a jelenléti ívet, majd nem vettek részt az üléseken, de azért végül felvették az érte járó pénzt.
Monetáris Tanács tagok
A Monetáris Tanács kéthetente ülésezik. A tizenegy tag díjazásáról a jegybanktörvény rendelkezik, mely szerint keresetük a jegybank elnöke keresetének 35 százaléka. Járai Zsigmond vagyonnyilatkozata szerint 2004-ben nettó 45,9 millió forint volt a fizetése, vagyis a tagok évente nettó 16 milliót kapnak, ami havonta 1,34 millió forint tiszta keresetet jelent. Mindezt pár óráért; persze a felelősségük nagy, hiszen döntéseik az egész gazdaságot befolyásolják.
Ig és fb tagok
A kisebb társaságok igazgatósága és felügyelő bizottsága ritkán ülésezik, akár félévente, tiszteletdíj azonban minden hónapban jár. A legjövedelmezőbb, azaz leggyakrabban ülésező fb tagságért havi nettó 100 ezer forint jár, ig tagságért pedig nettó 250 ezer forint.
Politikai tanácsadók
A különböző minisztériumok hemzsegnek a tanácsadóktól, akik közül a FigyelőNet nemhivatalos információi szerint sokan semmit sem csinálnak a pénzükért. A Miniszterelnöki Hivatal által kiadott 2004-es információk szerint a politikai tanácsadók száma akkor 86 volt, akik átlagosan havi bruttó 400 ezer forintért adtak politikai tanácsokat a politikusoknak, a fizetéseik közti szórás azonban igen jelentős. A kabinetfőnökök bruttó 3-4 millió forintot keresnek havonta, munkájuk nagyrészét azonban gyakran 3-4 titkárnő, egyéb asszisztens végzi el.