Többen tesznek félre havonta, mint korábban

Az elmúlt három évben jelentősen javult a magyarok fizetőképessége és ezzel párhuzamosan megtakarítási lehetőségeik is. Az Intrum nemzetközi követeléskezelő kutatásából az is kiderült, hogy a magyarok egyre bizakodóbbak pénzügyi és gazdasági helyzetüket illetően.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 

A magyarok egyre optimistábbak saját pénzügyiket illetően: 2015 és 2017 között két és félszeresére emelkedett azok száma, akik pozitívan értékelik saját gazdasági helyzetük alakulását. Közel minden második magyar állítja, hogy reális esélye van saját gazdasági helyzetén jelentősen javítani.

2015 és 2017 között folyamatosan nőtt azon magyar válaszadók aránya, akik úgy érzik, hogy javul az ország gazdasági helyzete, így a tavalyi év végén már alig maradt el a magyar adat az európai átlagtól.

Kép:Fotolia

Az adatok alapján nemcsak az ország gazdasági állapotának változását, de a saját gazdasági helyzetüket is bizakodóan szemlélik a válaszadók. 2015 és 2017 között két és félszeresére nőtt azok aránya, akik szerint a pénzügyi helyzetük egyre jobb, ezzel a magyar adatok megfelelnek az európai átlagnak. Ezzel együtt jelenleg majdnem minden második magyar úgy érzi, reális esélye van jelentősen javítani jelenlegi gazdasági helyzetén, míg 2015-ben csak a honfitársaink negyede vélte így.

A magyarok egyre nagyobb figyelmet fordítanak számláik időben történő befizetésére. A vonatkozó időszakot vizsgálva az európai arány közel változatlan, miközben Magyarország felzárkózott: 2015-ben még csak minden harmadik ember gondolta fontosnak a számlák időben történő kiegyenlítését, addig 2017-ben már minden második ember vélekedett így.

Így is járnak el a magyarok: egyre jobban odafigyelünk, hogy időben rendezzük a számlákat, ezért 2017-ben már csak a magyarok felével fordult elő, hogy valamiért megcsúszott a csekkek rendezésével.

Nem mindegy, hogyan élünk nyugdíjasan
Még a 20 százalékot sem éri el azok aránya, akik félretesznek a nyugdíjas éveikre, pedig a hazai lakosság 92 százaléka életszínvonal csökkenést vár idősebb korára. A rendszeresen megtakarítók körében is csupán minden harmadik ember fektet be valamilyen nyugdíjcélú termékbe.
Az elmúlt évek növekvő pénzügyi stabilitását mutatja, hogy a hazánkban egyre többen képesek egy nagyobb összegű kiadást finanszírozni kölcsön felvétele nélkül: a magyarok 42 százalékának nem jelent gondot egy nagyobb összegű (fél havi fizetésnek megfelelő) kiadás. E mellett nőtt a rendszeresen megtakarítók száma is hazánkban, a tavalyi évben a megkérdezettek 52 százaléka állította, rendszeres tesz félre havonta, ami 10 százalékponttal magasabb, mint 2015-ben volt

„Az adatokból világosan kirajzolódik: az ország gazdasági helyzetének kedvezőbb megítélésével a magyarok saját pénzügyi jövőjüket is kedvezőbbnek látják. És nemcsak a szavak és várakozások szintjén látjuk a változást, hanem a mindennapokban is: egyre többen takarítanak meg és egyre kevesebb honfitársunkkal fordul elő, hogy nem fizet be egy számlát” – hangsúlyozta Kis Annamária, az Intrum üzletfejlesztési és értékesítési igazgatója. „Kiemelten fontos, hogy ezt a tudatosságot megőrizzük és átadjuk a jövő generációi számára, hiszen ez a legjobb módja az adósságspirál elkerülésének” – értékelte a szakember.

 

 

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo