Ez a gyakorlat nem újdonság, régóta így működnek a folyamatok, de míg egy piaci kamatozású hitel esetén az igénylő számít különbségekre, addig egy “egyen konstrukció” esetén nem. Ez pedig elképesztően nehéz élethelyzeteket eredményez, ha a különbségekre akkor derül fény, amikor már a leendő vevő kötelezettséget vállalt, hisz az, hogy a vevő nem kap hitelt (pl. mert nem volt elég alapos az előkészítés) nem az eladónak felróható ok, így a foglaló is veszélybe kerülhet!
Honnan jön segítség
A fentiekből jól látszik, hogy megtörténhet az, hogy miközben egy pénzintézet visszautasítja a hitelkérelmet, addig egy másik ugyanarra az ingatlanra, ugyanannak a személynek minden nehézség nélkül nyújt hitelt. Annak kiderítése, hogy melyik banknál érdemes próbálkozni nehéz feladat, ha nincs szakértő segítség. A független hitelszakértők ezekben az ügyekben kincset jelentenek, hiszen rengeteg időt és pénzt tudnak megtakarítani. Működésük során ugyanis például a GV Hitelközpont szakértői amellett, hogy ismerik a bankok gyakorlata közötti különbséget, előzetes konzultációk során pontosan fel tudják mérni a lehetőségeket és a segítenek kiválasztani az adott élethelyzetre és ingatlanra leginkább passzoló megoldást.
Kinek jár?
Ebben a konstrukcióban nincsenek jelen a családok otthonteremtési támogatására jellemző korlátok vagyis nem kell gyermeket vállalni és korhatárhoz sem kötik a kedvezményes kamatozású hitel folyósítását. Közös azonban ezekben a kedvezményekben, hogy csak azok élhetnek velük, akik az első lakásuk megvásárlására használják fel.