A hatóság történetében eddig kiszabott legnagyobb kártérítési összeget több mint tizenkétezer korábbi és jelenlegi alkalmazott között osztják el- írta a Washington Post. A Bell Atlantic és a GTE fúziójából létrejött telekommunikációs cég a világ egyik vezető kommunikációs szolgáltatója. Az esélyegyenlőségi bizottság már évekkel ezelőtt megegyezett a Verizon jogelődeivel a kártérítésről, ám a fizetendő összeg nagysága csak a napokban lett végleges: 23, 6 millió dollár visszamenőleg fizetendő kártérítés, s további 23, 6 millió dollárnyi, az elkövetkezendő években fizetendő járulék.
Ha terhes, nincs előléptetés" Bőven van még tennivaló a terhes nők munkahelyi megkülönböztetése ellen. Egyre több nő kéri számon - eddig nem látott határozottsággal - munkaadóján a jogait. Vannak cégek, ahol ennek hatására javítottak is az eddigi gyakorlaton, de ez nem minden munkahelyre igaz." - idézte a Washington Post cikke az esélyegyenlőségi hatóság ügyvédjét.
A Verizon ellen azért indult per, mert a cég jogelődjei több amerikai törvényt is megszegtek azáltal, hogy gyermekgondozási szabadságon lévő alkalmazottaktól törvényesen járó juttatásokat tagadott meg. A hatósághoz hasonló ügyekben benyújtott panaszok száma az elmúlt 14 évben 30%-kal nőtt. Tavaly például egy pincérnő nevében sikeresen pereltek egy céget, mert a terhességének bejelentése után az alkalmazottat a korábbi ígéret ellenére nem léptették elő, majd nem kapott feladatokat, s végül kirúgták a munkahelyéről.