TEVA: 10 év alatt megtízszerezve

A magyarországi TEVA vállalatok konszolidált saját tőkéje eléri a 360 milliárd forint értéket, mely a TEVA folyamatos tőkeemeléseinek és az osztalék teljes visszaforgatásának köszönhető.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A TEVA a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Farmakológiai Intézetével együtt regionális innovációs klaszter létrehozásával kívánja a gyógyszerfejlesztésbe és kutatásba összevonni a magán- és a közszféra kapacitásait. Ennek keretében egy több mint kétmilliárd forintnyi kutatási programot indítanak, melynek eredményéből több ígéretes gyógyszermolekula származhat. A kutatás és fejlesztés iránti elkötelezettséget bizonyítja, hogy az elmúlt időszakban évi 3-3.5 milliárd forintot költ kutatásra a TEVA Magyarországon. Amennyiben a TEVA és az IVAX összeolvadás megvalósul, Magyarország lesz a TEVA harmadik legnagyobb kutatási központja Amerika és Izrael mellett a Gyógyszerkutató Intézet révén. A többi között e fejlesztéspolitikai program ismertetésével akarja jelezni az izraeli nagyvállalat, hogy mennyire elégedett az éppen tíz éves debreceni, a Biogal megvásárlásában testet öltő jelenléte eredményességével. 

A TEVA a világ vezető generikus gyógyszergyára, melynek tőzsdei kapitalizációja a NASDAQ-on 24,4 milliárd dollár. Árbevétele 2004-ben közel 5 milliárd dollár volt. Magyarországon 1993-ban kezdte működését a Teva Pharma Kforint megalapításával, amely az anyacég által gyártott gyógyszerek forgalmazását végezte. A TEVA 1995-ben privatizálta a debreceni Biogal Gyógyszergyárat, mely mára a TEVA európai gyártóbázisává fejlődött, illetve az alapanyag gyártás területén a TEVA csoporton belül a legkiemelkedőbb. A privatizálás évét a Biogal Rt. 10,6 Milliárd Forint árbevétel mellett - melyből az export 23,75 %-ot tett ki -0,05 Milliárd Forint veszteséggel zárta. A TEVA 2000-ben megvásárolta a Human cégcsoportot, amelynek tagjai a Humantrade nagykereskedelmi vállalat, a Human Rt. és a Humanpharma gyógyszergyártó vállalatok voltak. 

A TEVA csoport magyarországi üzleti központja a TEVA Magyarország Rt., a gyártó tevékenység a TEVA Gyógyszergyár Rt. keretein belül folyik.  A TEVA várható kumulált árbevétele 2005-ben Magyarországon 180 milliárd forint (900 millió dollár), amelyből az export 68 Milliárd Forint, azaz 345 millió dollár. Amikor 1995-ben a TEVA a Biogal részvényeket megvásárolta, Israel Makov a TEVA elnök-vezérigazgatója, - akkor még alelnök, a Business Development igazgatója -, tett egy érdekes kijelentést (sokak talán el sem hitték), miszerint a TEVA 10 év alatt megtízszerezi a Biogal forgalmát, ahogy a TEVA is 1985-ről 1995-re 10-szeresére növekedett. És igaza lett...

Ma 2005-ben a TEVA a világ legnagyobb generikus vállalata, mára Argentínától Szingapúrig, Svájctól Mexikón át Kanadáig, 24 országban rendelkezik saját céggel és az elmúlt tíz évben az egykori Biogal forgalma is több mint megtízszereződött. Ezen forgalom alapján a TEVA az egyik legnagyobb magyarországi gyógyszergyártó. Nagykereskedelmi tevékenységét illetően, a Humantrade a 3. legnagyobb nagykereskedelmi vállalat. Az összes magyarországi exportáló vállalat között a TEVA kiemelkedő helyen áll. A TEVA által Magyarországon foglalkoztatottak száma 2400 fő. Indirekt módon azonban jóval több embernek biztosít megélhetést, mivel a disztribúció, a karbantartás és a beruházás már korábban kiszervezésre került, továbbá számos magyar beszállító céggel működik együtt.

A TEVA Magyarország iránti elkötelezettségét bizonyítja, hogy mára a magyarországi TEVA vállalatok konszolidált saját tőkéje eléri a 360 milliárd forint értéket, mely a TEVA folyamatos tőkeemeléseinek és az osztalék teljes visszaforgatásának köszönhető. A 2003-2005 közötti időszakban a beruházások összértéke meghaladhatja a 80 milliárd forintot, melynek eredményeként jött létre a sajóbábonyi telephely is, amely az elmaradott borsodi térségben hozott létre jelentős termelő kapacitást.

A 2006. évi várható árbevétel a cégcsoporton belül meghaladja a 200 milliárd forintot, a K+F ráfordítások a 2003-2005 időszakban elérték a 9 milliárd forintot. A cégcsoport folyamatos befektetésekkel és fejlesztésekkel továbbra is erősíteni kivájna magyarországi jelenlétét.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo