A kormánybiztos kifejtette: Magyarország igen sikeres volt az átmenet, a rendszerváltás megvalósításában, ez a siker azonban azt is lehetővé tette, hogy elhalasztottak napjainkra már égetővé vált társadalmi reformokat. Az európai uniós tagság sikeres elérése egyfajta védőburkot adott az országnak, ez lehetővé tette, hogy még inkább elodázzák az egészségügy, a nyugdíjrendszer, az oktatás, a közigazgatás átalakítását. Napjainkra emiatt ezt egyszerre kell megvalósítani a konvergenciaprogrammal, az euróövezet országaihoz való felzárkózással - húzta alá Draskovics Tibor.
Az euró bevezetése Magyarország számára nem öncél, annak a politikának a következménye lesz, aminek révén az államháztartásban megteremtik az egyensúlyt és végrehajtják a strukturális változásokat. Draskovics Tibor szerint most a belpolitikai helyzet túl feszült, senki nem az euró bevezetésére figyel, hanem arra, hogy az előfeltételek megteremtése milyen változásokat, esetleg terheket jelent az ország számára. A kormánybiztos az elmúlt napok eseményeire utalva aláhúzta: a társadalomnak csak egy kis része az, amelyik nagyon agresszíven fejezi ki ellenállását a reformfolyamattal kapcsolatban. Véleménye szerint először mintegy 15 ezren, majd 10 ezren, majd egyre kevesebben voltak azok, akik nagyon agresszíven mutatták ki ellenérzésüket.
A kormánybiztos aláhúzta: bebizonyosodott, a magyar társadalom elutasítja az agresszív politikai véleménynyilvánítást és az elmúlt napok eseményei után a kormányfő még határozottabbá vált a tekintetben, hogy nem követhet más irányt, mint a program megvalósítását. A kormánybiztos elismerte, hogy a reformfolyamat útjában különböző akadályok lehetnek, például az ehhez szükséges törvények megalkotása folyamatában. Úgy vélte, várható az, hogy a reformintézkedések életbe léptetését elrendelő törvényeket megtámadják majd az Alkotmánybíróságon.