Az APPEC résztvevői most elsősorban Indiában bíznak. Úgy vélik, India támogatni fogja az olajárakat a növekvő fogyasztási szokások miatt.
Az olajpiacokon nem számítok fellendülésre. Természetesen a dolgok lelassulnak. De ez zuhanást jelent? Nem hinném. A piacok talán stagnálni fognak, és ez elég rossz az olaj számára - mondta Torbjörn, a Gunvor elnök.
A világ egyik vezető energiakonferenciájának hangulatára rányomta a bélyegét, hogy az olajpiacok a váratlanul alacsony globális kereslet miatt ingadozó állapotban vannak.
Fotó: SXC
Az ukrajnai háború, a közel-keleti konfliktusok, valamint a Venezuela és Guyana közötti feszültség a tengeri olajtartalékok miatt felfordulást idézett elő az olajpiacokon.
A kereslet visszaesése ellenére sok ázsiai gazdaság folytatja a finomítói kapacitás bővítését. Az a várakozás azonban, hogy az elektromos járművek tovább csökkenthetik a keresletet, arra késztetett néhány finomítót, hogy kapacitásaikat a petrolkémiai anyagokra összpontosítsák a közlekedési üzemanyagok helyett.
Az ázsiai kutatással és termeléssel foglalkozó vállalatok agresszíven szereztek részesedést olaj- és gáztermelő eszközökben, különösen Délkelet-Ázsiában. Egyes nyugati olajtársaságok viszont kevésbé termelékeny eszközeik eladására törekedtek Indonéziában és másutt. Az ázsiai vevők szerint a kőolajból még mindig lehet pénzt keresni. (S&P Global)