Tanultunk a válságból

A személyi kölcsönnel és jelzáloghitellel szemben támasztott legfontosabb követelmény a magyar hitelfelvevők számára a kiszámítható és tervezhető törlesztés lett. Ehhez még akkor is ragaszkodunk, ha emiatt induláskor magasabb a THM vagy a törlesztőrészlet - derül ki az UniCredit Bank és az NRC reprezentatív kutatásából.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A személyi kölcsön felvételekor nem feltétlenül a piacon elérhető legjobb konstrukciót választjuk, és többségében  az internetes kalkulátorok ajánlataira sem hagyatkozunk. Legfontosabb szempont az érzelmi kötődésünk a számlavezető bankunkhoz. Ha már eleve ügyfelei vagyunk egy banknak, sokkal lojálisabbak vagyunk és erősebb a bizalmunk abban, hogy náluk gyorsabb lesz a hiteligénylés folyamata is.

Az UniCredit és az NRC kutatása egyértelműen rávilágít arra, hogy a 2008-as válság még mindig érezteti hatását a fejekben, viszont sokkal tudatosabbak is vagyunk e téren. Hitelfelvételkor szinte minden szempontot felülír az, hogy a felvett kölcsönnek fix  törlesztőrészlete és stabil kamata legyen. A következő 1-2 évben hitelt felvenni tervező válaszadók négyötöde még akkor is a fix törlesztős hitelt választaná, ha emiatt az induláskor magasabb lenne a THM, illetve a törlesztőrészlet nagysága. Ez mind a személyi kölcsön, mind a jelzáloghitel felvételénél igaz.

Továbbra is az ingatlanhoz kapcsolódó kiadásokat (lakásvásárlás-és felújítás), valamint az autóvásárlást tartjuk a legnagyobb anyagi tehernek, és leggyakrabban ezek fedezésére folyamodunk banki hitelért. Ugyanakkor az átmeneti munkanélküliség, a tartós egészségügyi problémák, új vállalkozás indítása vagy  egy esküvő miatti kiadások felérnek akár egy lakásfelújítás vagy autóvásárlás anyagi terheivel, így ilyen esetekben is egyre elfogadottabb a bankok segítsége.

4-5 év kell az első lakáshoz, de csak ha nem albérletben laksz
A dráguló lakások és albérletek miatt a legnehezebb helyzetben az első lakásuk megszerzését tervező fiatalok vannak. A mamahotelben maradással és így az albérleti díj megtakarításával 4-5 év alatt tudja összehozni egy budapesti garzon lakáshiteléhez szükséges önrészt egy fiatal.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo