A fővárosiak szerint időszerű egy, a budai panorámához jobban illeszkedő épületté alakítani az egykori szálló városképet rontó maradványát. Az új épületet a Pro-Hill Kft. a fővárosiak véleménye alapján valósítja meg. Az így megvalósuló Excelsior Budapest Spa a főváros és Közép-Európa egyik legkülönlegesebb lakóingatlana lehet. A SZOT-szálló átépítését végző PRO-HILL Kft. megbízásából a Capital Research múlt év decemberében fókuszcsoportos közvélemény-kutatást készített. A kutatás során lehetőség nyílt a volt SZOT-szálló lakóépületté történő átalakítására kiírt építészeti tervpályázat két nyertes pályamunkájával kapcsolatos lakossági attitűdök feltérképezésére. A felmérés résztvevői a pesti Duna-parton, illetve a Rózsadombon lakók, a Margit-hídon rendszeresen közlekedők, valamint a hazánkban több éve élő külföldiek közül kerültek ki. A PRO-HILL Kft. a felmérés eredményének figyelembevételével, a megkérdezettek körében elfogadottabb terv szerint kezdi meg a szálló átépítését.
A beruházó PRO-HILL Kft. 2005. októberében a Magyar Építészkamarával, az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatallal és a II. kerületi Önkormányzattal együttműködve nyílt építészeti tervpályázaton választotta ki azt a két nyertes pályaművet, melyet budapesti lakosok véleményezhettek a 2005. végén zajló kutatás során. A beruházó a közvélemény-kutatás eredményét figyelembe véve valósítja meg az ingatlan-beruházást. A megkérdezettek szerint a SZOT-szálló maradványának a budai panoráma látványára gyakorolt hatása erősen negatív, ezért az átépítés tervét örömmel fogadták. Az épület sorsát fontosnak tartották, az átalakítás alapvető szempontjául pedig a környezethez való illeszkedést jelölték meg: az épület a zöld környezethez a lehetőségekhez mérten alkalmazkodjon, illetve a környező épületek stílusától ne különüljön el élesen.
A megkérdezettek a bíráló bizottság által kiválasztott két pályázatot látva úgy ítélték meg, hogy a kutatás alapján megvalósuló terv a szerkezeti adottságok megtartása mellett az épület környezethez való illeszkedését egyértelműen figyelembe vette. A terveken látható zöld szín visszatükröződéséből a természeti környezethez való idomulást vették észre, és sokan asszociáltak az épület vízszintesen elnyúló, hullámzó teraszsorairól a Duna hullámaira.