A megbeszélés fontos kérdése az lesz, hogy miként lehetne megvalósítani egy centralizáltabb pénzpiaci ellenőrző felügyeletet. Jelenleg ugyanis teljesen változó az egyes országok pénzügyi szervezetekre vonatkozó szabályozása, ugyanakkor a nagy bankok tevékenysége átnyúlik a határokon, ami miatt meglehetősen bonyolult a központi felügyelet.
Az Európai Bizottság a múlt héten tett javaslatot egy új bankfelügyeleti intézmény, az Európai Rendszerkockázati Testület (ESRB) létrehozására a pénzügyi piacok hatékonyabb felügyeletére. Az intézmény elősegítheti, hogy megelőzhessék az olyan hitelválságok megismétlődését, mint amilyen a mostani gazdasági válsághoz vezetett.
A göteborgi ülés figyelmének a középpontjában áll még az uniós bankok „stressz tesztje". Ez májusban indult el azután, hogy egy hasonló amerikai tanulmány azt jelezte, az ország 19 legnagyobb bankjának 75 milliárd dollár pótlólagos tőkére van szüksége. Az EU több illetékese a napokban úgy vélte, az EU bankjai tőkésítettsége megfelelő, fel vannak készülve egy későbbi lehetséges pénzügyi sokkra. Yves Mersch, az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsának tagja, a luxemburgi központi bank vezetője azt mondta, az európai bankok „ellenállóak" az előzetes eredmények alapján.
Szorosabb pórázra kötnék a bankokat
Ma veszi kezdetét az unió pénzügyminisztereinek és jegybanki elnökeinek kétnapos találkozója Göteborgban. Az ülésen elsősorban a bankok állapotáról és az európai pénzpiaci felügyelet szigorításáról tárgyalnak a résztvevők.
Véleményvezér

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa
A Fidesz politikusai nem tudják ott hagyni az állami zsíros bödönt.

Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét utolérte a Mészáros házaspárt.

Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek
A betiltás a digitális világban immár mulatság tárgya.