Ez egy katasztrofális helyzet, amely egyre inkább kicsúszik az irányításunk alól... - mondja Liz Webster - a Save British Food elnöke.
Közben a brit statisztikai hivatal (ONS) első becslése szerint a hazai össztermék (GDP) értéke a szeptemberrel zárult három hónapban 0,2 százalékkal esett vissza a második negyedévben elért szinthez képest. Ennek következtében a brit gazdaság valószínűleg már az idén recesszióba kerül, elsőként Európában, mivel a jegybank előrejelzése szerint a GDP-érték várhatóan a negyedik negyedévben is csökken. A termelőszektorok teljesítménye 1,5 százalékkal - ezen belül a feldolgozóiparé 2,3 százalékkal - esett a harmadik negyedévben. A statisztikai hivatal kiemeli, hogy ez volt az ötödik olyan negyedév egymás után, amelyben a termelőágazatok kibocsátási értéke kisebb lett.
A magyar embereknek különösen érdemes figyelniük a Brexit következményeit. Nálunk is megjelentek a hordószónokok, akik egy Huxittal kacérkodnak. A közgazdasági kutatások ugyanakkor világosan rámutatnak arra, hogy az integrációból a legnagyobb előnye éppen a kis országoknak származik. Az EU-n belül pedig a legnagyobb előnyöket – néhány további kisebb gazdaság mellett – éppen Magyarország élvezi. Ezért a magyar utcákon látható szankciós, bombás plakátok lehetőleg ne tévesszenek meg senkit. Más csak azért se, mert a földgázára időközben az energiaszankciók előtti szintre süllyedt. Így immár fizikailag is lehetetlen, hogy a ma is életben lévő szankciók tegyék tönkre a magyar gazdaságot. És ne feledjék, a britek is jönnének vissza, pedig összehasonlíthatatlanul gazdagabbak nálunk.