A Money League csapatok, azaz a 20 legnagyobb árbevételű labdarúgóklub átlagosan 500 millió euró feletti bevételt értek el, amiből a kereskedelmi bevételek 222 millió eurót (42 százalék), a közvetítési bevételek 213 millió eurót (40 százalék), míg a mérkőzésnapi bevételek 92 millió eurót (18 százalék) tettek ki.
A Real Madrid visszatért az Money League lista élére, 831 millió eurós bevétellel, második a Manchester City (826 millió euró), harmadik a Paris Saint-Germain (802 millió euró), majd őket követi az FC Barcelona (800 millió euró) és a Manchester United (746 millió euró).
Top20 labdarúgóklub bevétel alapján
A mérkőzésnapi bevételek növekedése főleg a szurkolók helyszíni meccsnézés iránti magas igényének köszönhető, hiszen az összes korlátozás megszűnt és a stadionok újra teljes kapacitással üzemeltek Európa-szerte a 2022/23-as szezonban. Ugyanakkor a klubok közvetítési bevételét csak szerény 5 százalékos növekedés jellemezte, ami a korábban megegyezett, fix helyi közvetítési ciklusoknak köszönhető.
A kereskedelmi bevételekből származott a Money League klubok legnagyobb bevételi forrása a 2015/16-os szezon óta először (kivéve a COVID-19 hatásokat az 2019/20-as szezonban). A legjobb 20 klubból 17 jelentett éves kereskedelmi bevételnövekedést, ami főként a megnövekedett kiskereskedelmi értékesítésnek, a mérkőzésnapon kívüli eseményekből származó bevételeknek és a pandémia által érintett szponzorációs bevételek visszatérésének volt köszönhető.
Mivel a klubok nem támaszkodhatnak a közvetítési bevételek exponenciális növekedésére, egyre inkább kereskedelmi fókuszú üzleti modellt kell kialakítaniuk a növekedés érdekében. Ez magában foglalja új termékek fejlesztését, vagy olyan nem-mérkőzésnapi eseményeket, mint például koncertek szervezése, hogy új bevételeket teremtsenek – mondta Pádár Péter, a Deloitte sporttanácsadási csoportjának vezetője.